Eve gönderdiği ilaçlı baklava ile kayınpederinin zehirlenmesine neden olan Ferudun Alkan, "Yaptığım şey çocukça bir şeydi" dedi.

Antalya’da boşanma kararı alan Melek Alkan, eşi Ferudun Alkan ile yaşadığı evden ayrılarak Muratpaşa ilçesine bağlı Kızılsaray Mahallesi'ndeki babaevine döndü.

21 Kasım 2020'de kayınpederinin evini kurşunlayan Ferudun Alkan’a, ailenin şikayeti üzerine 45 gün uzaklaştırma cezası verildi.

27 Kasım’da, uzaklaştırma cezasının bitmesiyle kayınpeder Metin Kabakçı’nın kapısı, Sosyal Hizmetler’den geldiklerini söyleyen bir kadın ve erkek tarafından çalındı.

Eve giren şahıslar, Kabakçı ile sohbet ettikten sonra yanlarında getirdikleri baklavayı ikram ederek evden ayrıldı.

Yoğun bakımda tedaviye alındı
DHA’nın haberine göre; kısa süre sonra fenalaşan Kabakçı, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yapılan ilk tetkikler sonucunda zehirlendiği ortaya çıkan Metin Kabakçı, yoğun bakımda tedaviye alındı.

Zehirli baklavayı damadın yolladığı belirlendi
Polis ekipleri, soruşturma kapsamında evdekilerin ifadesini aldı. Eve gelen iki kişiden şüphelenen ve araştırmasını derinleştiren Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ekipleri, zehirli baklavayı damat Ferudun Alkan'ın yolladığını belirledi.

Eve sosyal hizmetler görevlisi gibi gelip baklavayı ikram eden Osman G. ve Melike E. ile Ferudun Alkan gözaltına alındı. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan 3 şüpheli, 'öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Gözden kaçırmayın

Yasak aşk yüzünden köprüden suya atladılar: Kadın öldü, erkek hayatta Yasak aşk yüzünden köprüden suya atladılar: Kadın öldü, erkek hayatta

3 sanık hakkında 40’ar yıla kadar hapis cezası istendi
Ferudun Alkan tutuklanırken, arkadaşı oldukları belirtilen Osman G. ve Melike E. adli kontrolle serbest kaldı.

Ferudun Alkan ve kendisine yardım ettikleri öne sürülen tutuksuz sanıklar Melike E. ve Osman G. hakkında 'tasarlayarak öldürmeye teşebbüs' suçundan hazırlanan iddianame, Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 3 sanık hakkında 40'ar yıla kadar hapis cezası istendi.