Kastamonu'nun bazı bölgelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle öğrenciler kar tatili haberi beklemekte. Kastamonu'nun Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekani, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü ve Tosya ilçelerinde okullar tatil edilecek mi?

Kastamonu'nun bazı ilçelerinde yoğun kar yağışının etkisi altına girdi. Kastamonu'da yarın okullar tatil olacak mı sorusu da özellikle öğrenciler tarafından sorulamaya başlandı. İlkokul, lise, üniversitede okullar tatil edilecek mi? Kar tatili aramalarının ardından Kastamonu'da kar tatili araması yükselişte.

Yoğun kar yağışının etkisi altında aldığı ilçelelerde gözler Kastamonu Valiliğine çevrildi. 18 Ocak Salı kar tatili açıklaması yaptı mı? İşte bilgiler...

Türkiye soğuk havanın etkisi altında. Kastamonu'da son iki gündür kar yağışı etkili oluyor. Peki, Kastamonu'da okullar tatil olacak mı?

Kastamonu yarın okullar tatil mi? Kastamonu 18 Ocak okullar tatil olacak mı?
Kastamonu'da etkili olan kar yağışıyla kent merkezi beyaza büründü. Kentte dün başlayan ve etkisini sürdüren kar nedeniyle ekipler, yollarda olumsuzluk yaşanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Gözden kaçırmayın

Sadece ucunu kapattı! Gören bir daha baktı Sadece ucunu kapattı! Gören bir daha baktı

Kastamonu Valiliği kar tatiline ilişkin bir resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kastamonu'da etkili olan kar yağışı sebebiyle 14 ilçede okullar 1 gün tatil edilirken, 3 ilçede de taşımalı eğitime ara verildi. Kastamonu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Merkezü, Devrekani, Taşköprü, Ağlı, Hanönü, Bozkurt, Araç, Çatalzeytin, Seydiler, Pınarbaşı, Şenpazar, İnebolu, İhsangazi, Azdavay ilçelerinde yüz yüze eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi. Küre, Cide, Daday ilçelerinde ise taşımalı sistemle eğitim veren okulların tatil edildiği kaydedildi. Abana, Doğanyurt, Tosya ilçelerindeki okullar eğitime devam edecek.

Ayrıca Kastamonu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar nedeniyle özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin faaliyetlerine 17 Ocak Pazartesi ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılmalarına karar verildiği ifade edildi. Kastamon’da bugün kar tatili olan ilçelerde yarın okulların olup olmayacağına ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Kastamonu hava durumu!
Kastamonu yarın hava nasıl olacak, Kastamonu'da yarın kar yağışı var mı? İşte Meteoroloji 18 Ocak Salı Kastamonu hava durumu verileri: