Kahramanmaraş'ta içme suyu ile ilgili sosyal medyada paylaşılan iddialara karşı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü açıklama yaptı.

Kahramanmaraş'ta son günlerde içme suyunda yaşanan kirlilik ile ilgili belediyeden açıklama geldi.

Vatandaşların şikayetleri üzerine belediye ekiplerince yürütülen inceleme ve araştırmalar sonucu yapılan açıklamada suların ‘Ayvalı barajından ilave su temininde bir bulanıklık sorunu yaşanmıştır.’ olduğu belirtildi.

İçme sularında yaşanan sorunla ilgili KASKİ'den yapılan yazıla açıklamada, “Son yıllarda genel olarak ülkemizi etkileyen yağış yetersizliği, ilimize düşen yağış miktarını da etkilemiş olup içmesuyu kaynaklarımızda; baraj, göl ve yeraltı sularımızda ciddi azalmalar meydana gelmiştir.

Genel Müdürlüğümüz bu riskleri dikkate alarak, hemşerilerimizin içmesuyu sıkıntısı yaşamaması için gerekli önlemleri almıştır ve almaya devam etmektedir. Bu kapsamda kaynak sularımızın azalması neticesinde ilimizde herhangi bir içme suyu sorunu yaşanmaması için Ayvalı Barajından şehrimize ilave içme suyu verilmeye başlanmıştır. Ayvalı barajından ilave su temininde bir bulanıklık sorunu yaşanmıştır. Bu sorunun giderilmesine yönelik ekiplerimiz sahada yoğun çalışmalar yürütmektedir.

Bilindiği gibi şebekelerimize verilen sular KASKİ Genel Müdürlüğü kontrol ekiplerinin dışında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da sürekli takip edilmektedir. Genel Müdürlüğümüz yada ilgili resmi kurumlar dışında yapılan ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olan haberlere itibar edilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.” denildi.

Kahramanmaraş'ta halk ekmek büfe önünde saatlerce bekleyen vatandaşlar çileden çıktı! Kahramanmaraş'ta halk ekmek büfe önünde saatlerce bekleyen vatandaşlar çileden çıktı!

Kanal Maraş'ın "Kahramanmaraş'ta musluktan sarı su akıyor" başlıklı haberi için tıklayın