Suya enflasyonun üzerinde zam yaparak rekor kıran KASKİ vatandaşı çıldırttı. Kahramanmaşlılar yapılan bu zamlar karşısında zor durumda kaldı.

Türkiye'nin 5'inci büyük su havzasına sahip Kahramanmaraş'ta suya 1 yıl boyunca her ay düzenli olarak su birim fiyatına zam geldi. Her fırsatta halkın yanında olduğunu söyleyen 7 kitap yazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, suya indirim değil her ay B'indirim yaptı.

Büyük vaadle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olan Hayrettin Güngör, hükümet neye zam yapsa aynı oranda belediye kalemlerinin hepsini zamlandırıyor.

Haziran 2021'dan Haziran 2022 yılına kadarki sürede KASKİ, birim su fiyatına her ay düzenli zam yaprak toplamda 12 ay zam yaptı. Yani Haziran 2021 ve Haziran 2022 yılı arasında düzenlenen 12 faturanın 12'sinde suyun birim fiyatı başka bir rakam üzerinden hesaplandı, Kahramanmaraşlı 1 yıl boyunca her ay zamlı fatura ödedi.
 

1-194

Durmaksızın her ay gelen su zamları vatandaşın cebini yakmaya devam ederken, vatandaşlar zamların ne zaman duracağını merak ediyor.

Askere gitmek için çalışarak zayıflamaya başladı Askere gitmek için çalışarak zayıflamaya başladı

Vatandaşlar Kanal Maraş ihbar hattına, 'KASKİ ZAM, ZAM, ZAM,' , 'KASKİ zamları ne zaman durduracak' şeklinde mesajlar atıyorlar.