KASKİ Kahramanmaraş'ın su kaynaklarını ve nehirlerini kirletmeye devam ediyor. Akdeniz'e kadar dökülen Ceyhan Nehri de kanalizasyon sularına teslim edildi.

Son dakika haberi: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi (KMBB)'nin bünyesinde olan KASKİ yönetimi, Kahramanmaraş'ın derelerini ve nehirlerini kirletmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin (KMBB), çalışmaları devam ediyor diyerek çalıştırmadığı atıksu arıtma tesisleri nedeniyle Kahramanmaraş'ın su kaynakları olan barajları ve dereleri kanalizasyon sularıyla doldurdu. Dere ıslah çalışmalarını da yapmayan KASKİ yönetimi nedeniyle Elbistan şehir merkezinden doğan Ceyhan Nehri' kanalizasyon sularına teslim edildi.

Daha önceleride peş peşe haber yaptığımız ve gündüz vakti kayıt altınan alınan kirlilik bu kez gece saatlerinde dökülmesi de tepkileri beraberinde getirdi.

Gece saatlerinde bir vatandaş Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Ceyhan Nehri’ne, kanalizasyon sularının boşaltılma anını telefonuna yine kayıt aldı. Vatandaş, “Gece saatlerinde kanalizasyon suyu buraya akıyor. KASKİ bütün kanalizasyonun suyunu Ceyhan Nehri'ne atıyor. Rezilliği görün. Gecenin geç saatlerinde akıtıyorlar bunu. Elbistan'ın göbeğinde yapılan haksızlığa bakın. Ceyhan Nehri, 'Cennet Nehri olarak geçiyordu, ama maalesef ki KASKİ suyunu şu anda buraya akıtıyor. Bunu gece saatlerinde akıtıyorlar ki, kimse görmesin. Karar sizin" dedi.

KASKİ'nin sorumluluk alanı içerisinde yer alan Pınarbaşı Mahallesi'nin içinden geçerek Akdeniz'e dökülen Ceyhan Nehri'ndeki kirlilik ve kötü koku, çevre halkını ve esnafı rahatsız ediyor.

Kanal Maraş'a konuşan bölge sakinleri, mahalledeki derede lağım suyu, kötü koku ve sivrisinek gibi sağlığı etkileyen sorunların olduğunu söyledi. Ceyhan Nehri'ni sürekli KASKİ ekipleri kirletiyor. Vatandaşlar görmesin diye gece saatlerinde dökmeye başladıklarını söyledi. Yetkililere sürekli şikayetleri ilettiğini ama çözüm bulunamadığını belirtti.

Kahramanmaraş’ta halk otobüsüne saldırı anı kameraya yansıdı Kahramanmaraş’ta halk otobüsüne saldırı anı kameraya yansıdı

Öte yandan vatandaşlar nehrin derinlerinden yüzeye doğru lağım sularının çıktığı ve alandaki deniz renginin değiştiğini söylüyor.