Kira fiyatları ve gıda fiyatları yükselirken, kışlık giyim ürünleri artık eğiliyor. Vatandaşlar sweatshirtlerin 400 liradan başladığı dükkanlara yaklaşamazken, daha uygun fiyatlı bir yere gitmeyi tercih ediyor. İstanbul'da uygun fiyatlı bir yerde arızalı kazaklar 150-200 lira arasında değişiyor. Kışlık ürünlerin fiyatlarının kendilerini yukarı çektiğini söyleyen vatandaşlar, dolaplarından eski kıyafetleri çekerek çözüm bulduklarını söylüyor.

MyNet'te yer alan bilgilere göre; Doların döviz kuru ve enflasyon da hazır giyim ürünlerinin fiyatlarını artırdı. Mağazada bir sweatshirt'ün fiyatı 400 TL'den başlıyor. Bu nedenle vatandaşlar kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılamak için küçük sokaklardaki giyim mağazalarına gitmek istiyor. Kusurlu ürün bulunan mağazalarda bile kazakların fiyatı 150-200 TL arasında değişiyor. Vatandaşlar piyasa durumuna göre fiyatın normal olduğunu hatta bu durumun kendileri için zor olduğunu söyledi.

KIŞLIK GİYİM İHTİYACI İÇİN ÇÖZÜM ARIYORLAR

Havalar soğumaya başlıyor. Vatandaşlar kışlık giyim ihtiyaçlarına çözüm arıyor. İstanbul'a yakışan sokaklarda giyim alışverişi bile yapılmıyor. Vatandaşların kırık, kusurlu ve tüylü ürünleri mutlaka görmeleri ve satın almaları gerekmektedir. Uygun fiyatlı yerlerde termal kazak fiyatı 200TL'den başlıyor.

DEFOLU ÜRÜNLER ARASINDA DEFOSUZ ÜRÜN BULMAYA ÇALIŞTILAR

Özellikle gençler sweatshirt fiyatları konusunda endişeleniyor. Mağazalarda fiyatlar 400 TL'den başlıyor. Uygun adreslerde fiyatlar ortalama 150-200 TL civarında. Gençler uygun fiyatlı sweatshirt bulmak için sokaklarda dolaşıyor. Vatandaşlar, kusurlu ürünler arasından kusurlu ürünleri bulmaya çalışıyor.

Asgari ücrette yeni tahmin: ''Yüzde 54 zam yapılacak'' Asgari ücrette yeni tahmin: ''Yüzde 54 zam yapılacak''

"DEFOLU BİR ŞEYE 150 TL VERMEK BİLE PAHALI"

Bir vatandaş "150 TL'ye defolu bir şey aldım. Defolu bir şeye 150 TL vermek bile pahalı" diyerek duruma isyan etti.

YENİ KIYAFET ALMIYORLAR

Vatandaş fiyatların piyasaya göre normal olduğunu söylüyor ancak bu fiyatlar bile onları bütçeye zorluyor. Tüketiciler yenilerini almak yerine eski kıyafetlerini dolaplarından çıkarıyor.