İstanbul'un Gebze ilçesinde çekildiği öğrenilen skandal görüntüler sosyal medyada infial yarattı. Görüntülerde bir kamyon dolusu kaçak sığınmacının güpegündüz sokak ortasında kamyondan indiği görülüyor. Görüntülerde hepsi erkek onlarca kaçak çantalarıyla kamyondan inerek hızlıca koşmaya başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan kaçan göçmenlerin videosunu paylaşarak "Bir tır KAÇAK sınırlardan Gebze’ye kadar gelene kadar nasıl tespit edilemez" diye sordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde kaçak göçmenlerin videosunu paylaştı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın hazırlattığı çok tartışılan kısa filminin adı olan "Sessiz İstila" ifadesini kullanan İbrahim Özkan'ın mesajı şöyle: 

"SESSİZ İSTİLA! Bir tır KAÇAK sınırlardan Gebze’ye kadar gelene kadar nasıl tespit edilemez"

Otellerde yer bulamayan güreş sevdalıları, meydanlarda çadırlarda uyudu Otellerde yer bulamayan güreş sevdalıları, meydanlarda çadırlarda uyudu

Görüntülerde hepsi erkek onlarca kaçak çantalarıyla kamyondan inerek hızlıca koşmaya başlıyor.

BİR KAMYON KAÇAK ŞEHRE DAĞILDI

İstanbul'daki son görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırırken, görüntülerdeki kişilerin Afgan, Pakistanlı ve Suriyeli sığınmacılar olduğu öne sürüldü.

Gebze'de çekildiği öne sürülen görüntülerde bir kamyonetten telaşlı bir şekilde ve bağrış çağrış içinde inen insan kalabalığı görülüyor. 

Kamyondan inen kişilerin her yaştan olduğu görülürken en çok da gençlerin bulunduğu ve hemen hepsinin sırtında yükler olduğu görülüyor.

Görüntüleri çeken kişi kamyonete yaklaşarak "Bu ne ağabey, bu ne ağabey" diye sesleniyor ve "Yani bu kadar insanı buraya dolduruyorsunuz, yazık günah değil mi ağabey" diye sitem ediyor.