Süt ve süt ürünlerine zam gelmeye devam ediyor. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan peynirin fiyatı da arttı. Departman yetkilileri, ''Yılbaşından sonra 250 TL'ye peynir bulabilirseniz, içeriğini inceletmeniz de gerekebilir'' dedi.

Enflasyon ve yükselen dolar süt üreticilerini vurdu. Ayrıca maliyetin altındaki çiğ süt fiyatları da inek kesimlerinin devam edebileceği şeklinde yorumlandı. Daire temsilcileri fiyatların daha da artacağı konusunda uyarıda bulunurken vatandaşlar fiyatların çok yüksek olduğundan şikayet etti.

PEYNİR FİYATLARINI GÖREN KAÇIYOR

Süt ve süt ürünleri fiyatlarındaki artış, halk isyanına yol açtı. Eminönü'nde peynir fiyatı 115-189 TL arasında değişim oluyor.

"250 TL'YE BULABİLİRSENİZ..."

TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu, "Yılbaşından sonra 250 TL'ye peynir bulabilirseniz, içeriğini inceletmeniz de gerekebilir" dedi. Solakoğlu üreticinin zarar ettiğini ve elindeki inekleri kesime gönderdiklerini ifade etti. TÜİK rakamlarına göre ilk 6 ayda toplanan inek sütü miktarı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,5 azaldı, inek peyniri üretiminde düşüş ise yüzde 5.5." dedi.

BORÇ ALARAK PEYNİR ALDI

Fox TV'nin aktardığı habere göre Eminönü'nde bir vatandaş eşi hamile olduğu için borç alarak bir defaya mahsus olmak üzere peynire 150 TL verdiğini söyledi.

SADECE PEYNİR DEĞİL YUMURTA VE ZEYTİN DE PAHALI

Tüketiciler sadece peynir değil, kahvaltılık yumurta ve zeytin almakta da zorlanıyor. Zeytinin kilosu 50-90 TL arasında değişirken vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden şikayet ediyor.

Gram altın fiyatları durmuyor! Kuyumcular bile şaşırıyor: 'Artık 10 lira birden...' Gram altın fiyatları durmuyor! Kuyumcular bile şaşırıyor: 'Artık 10 lira birden...'

SÜT ÜRETİCİLERİ YARDIM BEKLİYOR

Süt üreticileri, devlet desteği ve çiğ süt fiyatlarının gerçekçi hesaplanmasını istiyor.