Onikişubat ilçesi Sacaklizade Mahallesi Sakinleri, özellikle gece ve sabah saatlerinde sokaklarda dolaşan başıboş köpeklerden büyük rahatsızlık duyduğunu dile getirdiler.

AK Parti’ye Elbistan’da büyük tepki! AK Parti’ye Elbistan’da büyük tepki!

Onikişubat ilçesi Sacaklizade Mahallesi Sakinleri, sokaklarda insanlara saldıran; sesleriyle rahatsızlık veren sokak köpeklerini Büyükşehir belediyesine şikayet etmelerine rağmen belediyeden tatmin edici bir cevap gelmediğini ve hiçbir çalışma yapılmadığını dile getirdiler.

Sokakta başıboş bir şekilde dolaşan ve saldırgan tutumları nedeniyle etrafa korku salan köpeklerin gece çıkardıkları sesler nedeniyle mahalle halkının uyumamasına yol açtığı ve bu konunun bir an önce çözümü kavuşturulması gerektiğini dile getirdiler.

BELEDİYE KÖPEKLERİ NASIL BULAMIYOR?

Konuyla ilgili açıklama yapan bir mahalle sakini "Geceleri uyuyamıyoruz,küçük çocuklarımız sesten korkuyor, bir kaç kişiye saldırıp kovaladılar, belediyeye şikayet ettik, ne hikmetse köpekler bulunamadı diye cevap geldi. Köpekler sürü halinde her gece ve sabah burada, nasıl bulamıyorlar anlamış değiliz, yetkililerden bu konuda hassasiyet bekliyoruz, bir vatandaşı ısırdıktan sonra yapılan iş bir işe yaramaz" diye konuştu.

2-30

BELEDiYEDEN TEK YANIT: "YAKALANAMAMIŞTIR"

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine mahalle halkının yaptığı başvuru sonucunda belediyeden gelen yanıt vatandaşları tatmin etmedi. Vatandaşlar sorunun çözülmesi ve köpeklerin kontrol altına alınması için yetkililere yardım çağrısında bulunuyorlar.

İşte yanıt: "Başvurunuzun yanıtıdır: Mahalle ve Tarim Hizmetleri Dairesi Bsk.: TARAFIMIZCA DEĞERLENDİRİLMİŞ OLUP; BELİRTİLEN BÖLGEDE YAPILAN KONTROL VE ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE BAŞVURUYA İLİŞKİN HAYVANLAR YAKALANAMAMIŞTIR. İYİ GÜNLER DİLERİZ."

1-38