Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı yıkılan Hopurlu İlköğretim Okulu'nun enkazında toplanan veliler, çocukların 2 kilometre uzaklıktaki okula gittiklerini, yıkılan okulun yerine yeni okul yapılmasını istedi.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu İlçesi'ne bağlı Hopurlu Mahallesi'nde bulunan okul, geçtiğimiz yılllarda yıkıldı. Yıkılan okulun yerine yeni okul yapılmamasına tepki gösteren veliler, yıkılan okulun enkazında bir araya gelerek tepki gösterdi. Yıkım sonrası 2 kilometre uzaklıktaki ÖnsenHopurlu İlkokulu'na yaklaşık yüzlerce öğrencinin transfer edildiğini belirten veliler, okulun güzergahından yolunun geçtiğini, olası kazalar nedeniyle çocuklarının hayatından endişe ettiklerini belirttiler.

5 araçlı trafik kazasında tünelin beton blokları devrildi 5 araçlı trafik kazasında tünelin beton blokları devrildi

Çocuklarının ve kendilerinin perişan olduğunu belirten mahalle halkı, "Okulun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Halkın sesini duymuyorlar. Gittiğimiz her yerde konuyla ilgili 'red' yanıtı alıyoruz. Önce 'tamam' diyorlar. Sonra bizleri oyalıyorlar. Seçimlerde oy vermeyeceğiz. Bu halk AK Parti'ye yine oy verirse yazıklar olsun diyeceğim. Bizlere 3 çocuk yapın diyorlar biz 3 çoçuk yaptık, onlar verdikleri sözleri tutmuyorlar. Biz okul istiyoruz. Bizler çocuklarımızı okula tek başına gönderemiyoruz. Kış aylarında soba yanıyor. Biz kapıyı kilitleyip gidiyoruz. Evde bıraktığımız küçük çocuklar sobada yansa ne olacak? " dediler.

OKUL YAPMIYORLARSA SERVİS VERSİNLER

Çocuklarının okula giderken geçtiği yolun çok tehlikeli olduğunu ifade ederek, yıkılan okulun yerine okul yapılmasını isteyen mahalle sakinleri, bir dokun bin ah işit misali ''her yere başvurduklarını ama kimseden bir olumlu adım atılmadığını, okul yapmıyorlarsa hiç olmazsa servis ile çoçuklarının alınıp getirilmesini'' dile getirdiler.