Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü Kahramanmaraş için 23 Aralık 2021 Perşembe günü hava tahmin raporunu yayınladı. Sabah saatlerinde titreten soğuk gün içerisinde yerini güneşe bırakıyor. Bu arada meteoroloji tarafından yapılan uyarılarda, sıcaklıkların yarın itibariyle yeniden yükselişe geçeceği bildirildi.

Kahramanmaraş'ta beklenen kar yağışı şu an itibariyle gelmezken, soğuk hava ve yüksek kesimlerde yağmur etkili oluyor. Beklenen soğuk hava dalgası ülkeye giriş yaptı. Hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 6 ila 10 derece arasında düştü.

Kahramanmaraş genelinde ise yarından sıcaklıklarda hafif yükseliş görüleceği bildirildi. Soğuk havayla birlikte etkisini iyice hissettiren ve dondurucu soğuk vatandaşları adeta üşütüyor.

5 GÜN BOYUNCA SICAKLIK YÜKSELİŞTE

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen verilere göre, Kahramanmaraş genelinde bugün (PERŞEMBE) sabah saatlerinde soğuk havalar sonrası sıcaklıklar yükselişe geçecek.

Yarın için (CUMA) yapılan tahminlere göre sabah saatlerinde eksi 5 dereceyi görecek olan Kahramanmaraş'ta gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte sıcaklık +5 dereceye yükseliyor.

Yeniçağ büyük bombayı patlattı! Yazıcıoğlu'nun ölümünde şok görüntüler yıllar sonra ortaya çıktı! Yeniçağ büyük bombayı patlattı! Yazıcıoğlu'nun ölümünde şok görüntüler yıllar sonra ortaya çıktı!

CUMARTESİ günü az bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte sıcaklık 8 dereceye kadar tırmanıyor.

PAZAR günü parçalı bulutlu gökyüzü ile birlikte termometreler 10 dereceyi ölçecek.

PAZARTESİ günü ise Kahramanmaraş genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte ölçülen en yüksek sıcaklık 11 derece olacak.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
Zirai Don Tehlikesi ! Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu gece saatlerinden başlayarak, 27 Aralık Pazartesi sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Bölgemizde (Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay) kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

23-aralik-2021-kahramanmaras-ta-hava-durumu-nasil