Kahramanmaraş'ta taziye yemekleri kaldırılsın mı, kaldırılmasın mı?

Kahramanmaraş'ta taziye yemekleri kaldırılsın mı, kaldırılmasın mı?
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fazlı DOĞAN
Fazlı DOĞAN - 9 ay Önce

Eskiden taziye evinde yemek pişmezdi. Yemekler komşular arasında yapılır taziye evine getirilirdi. Şimdi taziye sahipleri gelenlerin karnını doyurmak için lokantalarla veya yemek firmaları ile anlasmaktadir. Bu da ciddi olarak maddi sıkıntılari taziye evine yuklemektedir. Bu taziye yemekleri için kredi cekenler dahi vardır. Bir an once Kahramanmaraş ve tum ilçelerinde bu yemek verme uygulamasi kaldırılmalıdır.

Kaldırılması gerek..
Kaldırılması gerek.. - 9 ay Önce

Insanlar acısını mi düşünsün millete ne yedirecegini mi ?

İbrahim
İbrahim - 9 ay Önce

Evet, kaldırılsın...

AHMET SÖYLER
AHMET SÖYLER - 9 ay Önce

ALTINDAN KALKILMAZ BİR KÜLFET HALİNE GELDİ VEEN SIKINTILI OLDUĞUN,İÇİNİN YANDIĞI BİR ZAMANDA BUNU DÜŞÜNMEK İNSANLARA ZULÜMDÜR.

Mücahit
Mücahit - 9 ay Önce

Kaldırılmasın, neden mi?
Yıllardır ülkemizde her sebepden dolayı algı operasyonu ile yönetiliyor sizden de vazgeçin vatandaşta vazgeçsin artık bu algılara ayak uydurmaktan bizler birer müslüman insanlarız ve örfümüzden adetimizden atalarımızdan beri gelen geleneğimizden vazgeçmememiz lazım herşeyde. Vazgeçirmekten bizi bu hale düşürdüler. Benim atam zamanında bu taziye yemeğini çıkarttıysa bir bildiği vardı neydi mesela yemeği oraya getiren eş dost hısım akrabanın da ölmüşlerine hakkı olanın da geçmişlerine birer fatiha okunması ama algı bizi maalesef taziye nedir niçin yapılır taziye sahibi değilde taziyede bulunmaya gelenler neden yemek getirirler bunu anlamaz oldukları için külfet haline geldi kaldırılması yerine başka çareler bulunabilir mesela cuma hutbelerinde anlatılabilinir taziyede yemeğin kimin yapması gerektiğini atamızdanda örnekler verilerek..

Yiğit
Yiğit @Mücahit - 9 ay Önce

“Cafer’in ev halkına yemek hazırlayınız. Çünkü onların başına kendilerini meşgul eden bir iş gelmiştir.” (Ebu Davud, Cenâiz, 25-26; Tirmizî, Cenaiz 21; İbn Mace, Cenaiz 59; Ahmed b. Hanbel, 6/380), Cenaze sahibinin kendi derdini unutup millete ne yemek yedireceğim diye düşünüyor olması yanlış.Eş dost konu komşu yemek getirmesi uygun olanı

Hamza ÇAVDAR
Hamza ÇAVDAR - 9 ay Önce

Bence kaldırılmalı.

Asef ufaksöğüt
Asef ufaksöğüt - 9 ay Önce

Kaldırılsın

AsegUfaksöğüt
AsegUfaksöğüt - 9 ay Önce

Kaldırılsın


Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.