Kahramanmaraş'ta, Aile Sağlık Merkezinde aile hekimi olarak görev yapan ayrıca Kahramanmaraş tabip Odası Başkanlığı görevinde bulunan Dr. L.T., kendisine muayeneye için gelen hastaya refakat eden 16 yaşındaki genç kıza taciz ettiği iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacağı iddia edildi.

Kahramanmaraş Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan dava dosyasına göre, iddiaya konu olay geçen Şubat ayında yaşandı. Olayda, aile sağlık merkezine muayeneye için gelen hastanın refakatçısı 16 yaşındaki genç kıza, muayene randevusu olmadığı halde doktor tarafından muayane teklif edilip, sonrasında ise istismarda bulunduğu öne sürüldü.

AİLESİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Olaydan sonra genç kızın ailesi savcılığa şikayetçi oldu. Şikayet üzerine savcılık yaptığı soruşturma sonunda Dr. L.T., hakkında ’cinsel saldırı’ suçundan yargılanması için Ağır Ceza Mahkemesinde dava açtı.

Ayrıca savcılık Sağlık Bakanlığı'ndan konu hakkında müfettiş talep ederek, müfettişin hazırladığı raporun dava dosyasına ekleneceği iddia edildi.

Telefonla ulaştığımız iddiaların hedefindeki doktor L. T, sunulan belgenin tamamen kurmaca olduğunu, iddiaların yalan olduğunu kaydederek şunları söyledi:

"Biz hekimler olarak muayene işlemleri sırasında bu konularda çok sıkıntı yaşıyoruz. Bahsi geçen kız çocuğuda kendi kafasına göre bir hikaye uydurmuş. Bilindiği gibi yargı bu konularda çok hassastır. Tıbbi denetleme konusunda müfettişler sürekli gelirler. Herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Yargı sürecini avukatım takip ediyor. Şöyle söylemek istiyorum, 'meyve veren ağaç taşlanır.'  Olsun, çok önemli değil. İnsan kendi bildiği doğruları yapmak ister. Bizleri bu konuda yıldıramazlar."