Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne sorunlarını ileten Beşenli Mahallesi sakinleri defalarca müracaat etmelerine rağmen sorunlarının çözüme ulaşmadığını belirterek, en son Hayrettin Güngör Beşenli'ye geldiğinde şehit ailesi tarafından kendisine bizzat sorunlarını ilettiklerini ve maliyeti pahalı olduğu için yapılamayacağını söyleyen mahalleli tepki gösterdi.

Onikişubat İlçesi'ne bağlı Beşenli Mahallesi, Kahramanmaraş kent merkezine sadece 42 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Mahallede düzensiz bir su dağılımı olduğu için bazı evlerde su sorunu yaşanmazken bazı evlerde ise içecek su dahi bulunamıyor.

Mahallede su deposu bulunuyor. Ancak depolara yeteri kadar su gelmemesi depolardan evlere su ulaşmamasına ve sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Öte yandan depoların tesisatlarının eski, paslı olması ve temizliğinin düzenli yapılamaması ise sağlık sorunlarının baş göstermesine neden oluyor.

Yaşadıkları sorunların çözülmesi için başta AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör olmak üzere yetkililere çağrıda bulunan mahalle sakinleri, mahallede düzensiz su dağılımdan dolayı sorunların yaşandığını belirtti.

Yaşanan su sorunundan dolayı komşuları ve akrabaları ile tatsızlıklar yaşayan mahalle sakinleri, yaşanan sıkıntının yetkili merciler tarafından çözülmesi gerektiğini aksi takdirde mahalle sakinleri arasında büyük sorunların yaşanabileceğini dile getirdi.

ŞEHİT AİLESİ BİLE DURUMU DİLE GETİRMİŞTİ

PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Bekir Gündeş’in ailesinin mahallelerine içme suyu getirilmesi için verilen söz, 7 milyon TL maliyeti olduğu gerekçesiyle yerine getirilmeyince Şehit Annesi Gülbahar Gündeş Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e, bile durumu dile getirmişti. Ancak verilen söz yerine getirilmedi.

Kahramanmaraş’ta 1.5 milyon fidan dikilecek Kahramanmaraş’ta 1.5 milyon fidan dikilecek

Bu nedenle Kahramanmaraş Türkiye'de su kaynakları açısından zengin bir konumda ve Türkiye potansiyelinin yaklaşık 3-4 katına sahip olmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, "Buradaki su Kahramanmaraş'ın en temiz ve en soğuk sularından bir tanesi. Bunun gibi bir sürü su var. Şehidimizin ailesine söz verdiler. Bizim isteğimiz arzumuz şudur. Buradaki su şehidimizin ailesine ve o köyün tamamına yeter. Bu bölge turizm bölgesi. Sadece enerji için mi bu suyu böyle akıtıyoruz bilmiyorum ama şunu söylüyorum; Her şey bir yana, şehidimizin ailesi bir yana... Eğer 18 ay önce daha şehidimizin topraktaki kanı tazeyken, bu söz verilmişse bu yapılmak zorundadır. Bu bir vatan, namus ve şeref borcudur. Buradan sayın Mahir Ünal ve Sayın Hayrettin Güngör'e sesleniyorum. Söz verdiniz, gelin yapın. Bize buradan yine şehidimiz üzerinden bize garip garip açıklamalar yapan. Yok 'ipiniz pazara çıktı' tarzında tweet atan sosyal medya vekillerine sesleniyorum. Lütfen gelin, şehidimizin ailesinin yüzüne baka biliyorsanız bakın. O insanlara söz verdiniz. Onu yapacaksınız ve yapmak zorundasınız. Artık lütfen bahane üretmeyin. Bizim şehidimizin ailesine '7 milyon lira tutuyor bu. Biz bunu yapamayız' dediniz mi, demediniz mi? Şehidimizin annesi sizin makamınıza gidip ya ''7 milyon lira tutuyor demişsin doğru mu?' demişsin. 'Evet, doğru' demişsin. Şehidimin annesi demiş ki, ''Ben sana 7 milyon lira vereyim. Benim oğlumu geri getirin' Ya ölmedin mi o anda. Ölmedin mi? diyecek bir şey bulamıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

İYİ Parti İl Başkanı Çabukel'in konuşmalarının ardından mahalle sakinleri ise buranın bir an önce yapılması gerektiğini ifade ederek "Seçim yaklaşıyor. Biz AK Parti'ye oy vermiş insanlarız. Seçimde bunlara oy felan vermeyeceğiz. Buraya hala KASKİ'nin tankeriyle su geliyor." dediler.