Kahramanmaraş'ın kırsal bölgelerdeki mahallelerde yaşayanlar, yaz aylarında uzun süren su kesintilerine tepki gösterdi.

ŞikayetVar.com platformu Türkiye'de 2001 yılından beri faaliyet gösteriyor. Vatandaşlar yaşadıkları sorunları bu platformda anlatıp çözüm bulmaya çalışıyor. ŞikayetVar'da bu şikayetleri işletme sahiplerine aktararak çözüm sürecini hızlandırıyor. Bir vatandaş da bu platform üzerinden Kahramanmaraş'taki su sıkıntısı ile ilgili şikayetini dile getirdi. Afşin ve Andırın, İlçelerinden şikayim Var platformuna şikayetlerini yazdılar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan kısa adı ile KASKİ'ye son dönemlerde şikayetler gitgide artıyor.  Bu şikayetler içinde Türkiye'nin en çok tercih edilen şikayet platformu olan ŞikayetVar.com'da yer aldı.

Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'ne bağlı Altınelma Mahallesi'nde 20 gündür suyun olmadığını ve geçtiğimiz cuma günü namaza bile gidemediğini dile getiren Ali isimli vatandaş ile Andırın ilçesinden Abdullah ve Berat isimli vatandaşlarda şikayetlerini belirttiler.

Şikayet Var'a bakıldığında bir çok şiyayet eden vatandaşların yazdıklarına KASKİ'den herhangi bir olumlu veya olumsuz bir yanıt vermedikleri gözlendi. 

Konuyla ilgili vatandaşlar şikayetlerinde Büyükşehir Belediyesi'ne verdi veriştirdi.

Ali isimli vatandaş şikayetini şu şekilde dile getirdi;

14 yaşında 130 kilo: Arkadaşlarım benimle dalga geçiyor 14 yaşında 130 kilo: Arkadaşlarım benimle dalga geçiyor

Sularımız 20 gündür gelmiyor. Altınelma Mahallesi Afşin Kahramanmaraş KASKİ'’yi arıyoruz bir türlü sorunu çözmüyorlar. Müdür, yeniden kuyu maliyeti, masraflı ve 50 gün sürüyor diyor . Yaklaşık 1000 hane oturuyor bu mahallede... 21 yüzyılda su problem var. Millet uzaya çıkıyor biz daha basit bir içme suyunu yapamıyoruz. İlgilerden bu konu ile sorunu çözülmesini rica ediyorum. Su olmadığından dolayı cuma günü namaza bile gidemedik.

Diğer vatandaşların tepkileri de şöyle oluşuyor: