Kahramanmaraş'ta etkisini arttıran kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yollar buz pistine, trafik ise çileye dönüştü. Hayat tam anlamıyla felç oldu. Kahramamaraş Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makinesinin karla kaplı yolu açması gerekirken, boş bir şekilde yolu küremeden gitmesi böyle görüntülendi.

Kahramanmaraş'ta soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle buz tutan yollar sürücüler için çileye dönüştü. Şehir içinde ulaşımı sağlayan minibüsler ve araçlar, rampa yollarda seyir etmekte zorlandı. Kayganlaşan yollarda rampayı inmeye çalışanlar kızak gibi kayarken, rampa çıkmak isteyen araçlar ise yolda kaldı. Duramayan araçlar adeta buzda dans ettiği Kahramanmaraş'ta bazı araçlar kaza yaparak durabilirken bazı araçlar ise kıl payı kaza yapmaktan kurtuldu. Vatandaşlar araçlarını terk ederek evlerine ve gitmek istedikleri yerlere yürüyerek gitmeye çalıştı.

Kanal Maraş WhatsApp İhbar Hattı'na gelen bir görüntüde, Kahramamaraş Büyükşehir Belediyesi'ne ait kar temizleme aracının yoldaki karı küremeden gitmesi böyle görüntülendi.

BUNLARA KİRA PARASI VERİLİYOR HA!

Kar küreme aracının traktör kepçenin çalışmasını videoya çeken vatandaş eşiyle konuşarak aldığı video da, "Şuna bak. Makine küremiyor. Havada gidiyor öyle. Ondan sonra belediye güya bunlara iş veriyor, para kazandırıyor. 3-4 defa oldu buradan geçmesi, öyle boş boş havada geçip gidiyor. Mazot yakmamak için" diye tepkide bulundu.

arac (2)

arac (3)

arac (1)

VATANTAŞLARIN YORUMLARINDAN SONRA PAYLAŞIMINI KALDIRDIĞI İDDİA EDİLDİ

Kahramanmarş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Büyükşehir Belediyesinin paylaşımını kendi sosyal medyada hesabından paylaşmış, bu paylaşımda, ''210 araç ve 250 personel 11 ilçenin 1.23 mahallesinde trafik akışını yeniden sağladı. Kent merkezinde ise gizli buzlanmaya karşı müdahaleler gerçekleştirilirken, sık kullanılan arterlerde ise yaklaşık 100 iş makinesi teyakkuz halinde'' ifadelerin yer aldığı bu paylaşımı kendi sosyal medya hesabından vatandaşlardan gelen yorumlardaki tepkiler üzerine kaldırdığı iddia edildi. 

Kahramanmaraş dahil 8 ilde dev operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı Kahramanmaraş dahil 8 ilde dev operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

hayri