Kahramanmaraş'ta terör örgütü DEAŞ’a yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 31 kişiden 20'si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Edinilen bilgilere göre, İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ocak 2020-Mayıs 2021 tarihleri arasında Kahramanmaraş merkezli olarak Yozgat, Sivas, Osmaniye, Kayseri, Gaziantep ve Kilis illerinde DEAŞ silahlı terör örgütüne yönelik 13 ayrı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, aralarında Suriye’deki çatışma bölgelerinde DEAŞ adına birçok silahlı ve bombalı eylem düzenleyen şüpheli ile örgüt içerisinde ‘kadı’ olarak bilinen ve sözde ‘emir’ konumunda şüphelilerin de bulunduğu 31 kişi yakalandı.

Adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 20’si tutuklanırken 11’i de tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol ve yurtdışı çıkış yasağı kararı ile serbest bırakıldı.

Kahramanmaraş'ta İYİ Parti'ye toplu katılım: 5 bin kişi üye oldu Kahramanmaraş'ta İYİ Parti'ye toplu katılım: 5 bin kişi üye oldu

DEAŞ terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlara Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı’nca konusunda uzman ekiplerin de destek verdiği öğrenildi.

(Kaynak: İHA)