Kahramanmaraş'ın Barbaros Mahallesi'nde bulunan Şehit Ahmet Tekiş Barbaros İtfaiye Binasının yıkım haberini alan mahalle sakinleri ve şehidin ailesi büyük tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin, Şehit Ahmet Tekiş Barbaros İtfaiye Binasının yıkılması hakkında almış olduğu karar ile şehidin ailesi başta olmak üzere, Barbaros mahallesi ve çevre sakinleri hazırlamış oldukları pankartlar ile Şehit Ahmet Tekiş Barbaros İtfaiye Binası önünde yıkım kararına karşı çıkarak protesto yaptılar.

MAKAM KATINA BİLE ALMIYORLAR

Kahramanmaraş'ta MHP'li ismin ağabeyi ve yengesi ölü bulundu! Kahramanmaraş'ta MHP'li ismin ağabeyi ve yengesi ölü bulundu!

Şehidin adını taşıyan İtfaiye binasının yıkım kararı şehit ailesini üzüntüye boğarken,  tepki veren şehit Ahmet Tekiş'in eşi Gülseren Tekiş; "Biz itfaiye Müdürü'nün yanına gittik , yıkılacağını bir yıl önce öğrenmiştik bize yıkılmayacak yıkılsa bile başka yere verilecek eşinin ismi dendi, belediye bize verdiği hiçbir sözü yerine getirmedi, yıkılmayacak dendi bak şimdi kaldırılıyor, 10 yıl oldu eşimi kaybedeli, bizi yanlarına bile kabul etmiyorlar, makam katına bile almıyorlar, ilgilenmiyorlar, şehidimize verdiği değer bu kadar bizim belediyemizin" ifadelerini kullanırken, vatandaşlar ise bu duruma sessiz kalmayacaklarını, yıkım kararına karşı çıktıklarını ve bu durumun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.