Son dakika Kahramanmaraş haberi... Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Doğukent taziye evinin kapısı anahtarla değil çilingirle açıldı.

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Doğukent taziye evine gelen cenaze yakınları, akraba ve dostları, saatlerce güneşin altında taziye evinin açılmasını bekledi.

Kahramanmaraş’ta girişimci kadın otomobilini sattı, 9 kişiye istihdam sağladı Kahramanmaraş’ta girişimci kadın otomobilini sattı, 9 kişiye istihdam sağladı

Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gönderilen videoda, taziye evine gelen cenaze sahiplerinin gözyaşları içinde beklediği, acısını yaşayamayan cenaze yakınlarının sabırlarının taştığı ve kapının saatler sonra çilingirle açıldığı görülüyor. 

Taziye evinin yetkilisinin görevinin başında olmadığı gibi, taziye evlerinden sorumlu yetkilinin bağ evinde keyif çattığı, taziye evi sorumlusunun ise kendisine atılan mesajı dikkate almayıp saatler sonra gördüğü iddia edildi.

NEREDE HAYRETTİN GÜNGÖR NEREDE, MAHİR ÜNAL'IN PEŞİNDE Mİ?

Taziye evinin kapısında bekleyen vatandaşlar, "Burası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan bir yer. Büyükşehir çalışıyor diye yollara tabela asacaklarına taziye evlerinin kapısını açsınlar. 2 saattir güneşin altında bekliyoruz artık yeter. Bu nasıl Belediye, acımızı mı yaşayalım, bunların taziye evi kapısını açmasını mı bekleyelim. Bu halk güneş altında cenazesini gömdükten sonra acısını yaşamak adına akrabalar, dostlar, konu komşular gelmiş saatlerdir taziye evinin kapısının açılmasını bekliyorlar. Çilingirle açılan taziye evi kapısı mı olur? Ayıptır, günahtır. Nerede Hayrettin Güngör, Mahir Ünal'ın peşi sıra mı dolaşıyor? Gelsin bu rezalete son versin. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gereğini yapsın. Bu halk günü geldiğinde kendilerine gereken dersi verecekler hiç kaygılanmasınlar" diyerek isyanını dile getirdiler. 

DİRİYE SAHİP ÇIKILMADIĞI GİBİ ÖLÜYE DE SAHİP ÇIKILMIYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan Taziye Evlerinin artık kapılarının anahtarla değil de çilingirle açıldığı görüldü. Vatandaşlar sıcakta taziye evinin kapısının açılmasını beklediler. Bir çok vatandaş, yazdıkları mesajda, ''Büyükşehir Belediyesi halkın dirisine sahip çıkmadığı gibi ölüsüne de sahip çıkmıyor'' diyerek tepki içeren yazılar yazdıkları görülürken, ''20 yıldır iktidarda olan AKP'nin taziye evi kapısını çilingirle açılması neticesinde, Büyükşehir Belediye Başkanına atfen, uyuyor musun Hayrettin Güngör?'' diye tepkilerde bulundukları görüldü.