Artan gıda fiyatları pazarı ve pazarcıyı da etkiledi. Ülke genelinde yükselen fiyatlar karşısında şok olan Kahramanmaraşlı vatandaşlar poşetini dolduramadı.

Kahramanmaraş'ta DSİ önünde çiftçilerden 'Su eylemi' Kahramanmaraş'ta DSİ önünde çiftçilerden 'Su eylemi'

Artan fiyatlar nedeniyle yiyecek bulmak giderek zorlaşıyor. Kahramanmaraş'ta durum dikkat çekici boyutlara ulaştı. Yaz pazarında fiyatların düşmesini beklemek hayal gibi. Kahramanmaraş piyasasında işlem gören sebze ve meyvelerin fiyatı bir önceki aya göre yükseliş gösterdi.

Pandemi süreciyle birlikte, eşitsizlik ve hayat pahalılığı daha fazla arttı. Vatandaşlar temel gıda alışverişini yaptıkları pazaryerlerinden arabaları çoğunlukla boş şekilde çıkıyor. Esnaflar pahalılık sebebiyle işlerinin düştüğünü söylerken, yurttaşlar ise yemek istedikleri ürünleri alamadıkları için dert yanıyor.

maras_pazar_fiyatlari_1

Pandemi ilerledikçe eşitsizlik ve yaşam maliyeti daha da arttı. Vatandaşlar temel gıda alışverişini yaptıkları pazaryerlerinden arabaları çoğunlukla boş şekilde çıkıyor. Esnaf, yüksek fiyatlar nedeniyle daha az işlerinin olduğunu söylüyor ve vatandaşlar yemek istedikleri ürünleri alamamaktan şikayet ediyor..

maras_pazar_fiyatlari_2

KAHRAMANMARAŞ'TA PAZARIN ŞAMPİYONU 23 LİRA İLE PATLICAN OLDU

4 Nisan 2022 Pazartesi gününden itibaren sebze ve meyve artışları hem üreticiyi hem de tüketiciyi zorladı. Bu hafta yaşanan pazar artışlarında rekor fiyatlar patlıcanda yaşandı. 1 kilo patlıcanın etiket fiyatı 23 Tl olurken, bir kilo domatesin fiyatı 20, salatalığın kilosu 14,50 TL'yi gördü. Soğan 5 TL, patates 9 TL, limon 6 TL, karalahana 7,50 TL, elma 7,50 TL olurken, muzun fiyatı 12,5 Tl ile 16 TL arasında satışa sunuldu. Yeşilliklerde yaşanan fiyat artışları vatandaşın cebini epey yaktı.

Kahramanmaraşlı vatandaşlar bu fiyata birer kilodan bu ürünleri alabilmek için 121 TL ödemesi gerekiyor.

maras_pazar_fiyatlari_3

maras_pazar_fiyatlari_4

maras_pazar_fiyatlari_5

maras_pazar_fiyatlari_6

maras_pazar_fiyatlari_7

maras_pazar_fiyatlari_8

maras_pazar_fiyatlari_9

maras_pazar_fiyatlari_10