Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri ve aileleri okul yolunda korkulu anlar yaşıyorlar. İlkokulun bulunduğu bölgedeki yolda trafik ışığı olmaması da velilerin tepkisini çekiyor.

Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gönderilen video da; Kahramanmaraş'ta bulunan birçok okulun çevresinde aşırı kalabalık yaşanıyor. O okullardan, Dulkadiroğlu ilçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun çevresinde 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla veli ve öğrenci hareketliliği arttı.

Özellikle giriş ve çıkış saatlerinde okul önünde aşırı kalabalık oluşuyor. Okulun çevresindeki trafik, hem sürücülere hem de kalabalığa zor anlar yaşatıyor. Veliler, okulun çevresinde önlem alınmasını istiyor. Karşıdan karşıya geçeçek çoçukların velileri olmadan geçemedikleri görülüyor.

Kahramanmaraş'ta uyuşturucudan gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı! Kahramanmaraş'ta uyuşturucudan gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı!

veliler-isik-istiyor_1

Bilindiği gibi kent merkezinde özellikle okulların fazla olduğu bölgelerde şehir içi yolların düzensizliğinin olması kafalarda soru işaretlerine sebep oluyor.

Mehmet Akif Mahallesi'nde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu civarında trafik ışıklarının olmayışı kazalara davetiye çıkarıyor. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, söz konusu yola trafik ışığı levhalarının konulmasını istedi.

veliler-isik-istiyor_2

Veliler, burada kazaların olmaması için, kalıcı çözüm bulunana kadar okul giriş çıkışlarında zabıta veya trafik ekiplerinin olmasını talep ederek, önlem alınması gerektiğini ifade etti. Okul giriş ve çıkışlarında yüzlerce öğrencinin evine gitmek için yola çıktığını söyleyen veliler, çocuklarının her an kaza geçirmesinden korkuyor. Öğrenci ve veliler gerekli tedbirlerin bir an önce alınmasını talep ediyor.

Veliler talep ve isteklerini Kanal Maraş aracılığıyla yetkililere seslenerek dile getirdi.

veliler-isik-istiyor_3

veliler-isik-istiyor_4