KMBB'de yaşanan hizmet eksikliği vatandaşları sürekli mağdur ediyor. Yeni Kanlıdere köprüsü'nü beğenmeyen muhtarlar, esnaf ve mahalle halkı, aralarında imza toplayıp Büyükşehir Belediyesi'ne verdi ancak yetkili merciler adeta üç maymunu oynadı.


AK Partili Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi başkanlığı koltuğuna oturmasının ardından Kahramanmaraşlılar ile bir türlü uyum sorununu atlatamadığı, vatandaşların eleştirilerine maruz kaldığı bir gerçek.

Eylül ayında eski hali yıkılıp hizmete açılan ve o günden bu yana Kahramanmaraşlıların tepkisini çeken Kanlıdere'nin yeni köprüsü, sonunda mahalle muhtarlarını, esnafları ve halkı çileden çıkarmış durumda.

40 Milyon TL yatırımla yapıldığı ve ''89 günde bitirdik'' diyerek, günlerce yerel medyaya reklam ilanı verip, bir zil takılıp oynanmadığı kalınan Kanlıdere’nin Yeni Köprüsün de gelinen son noktada muhtarlar, esnaflar ve halk, kızgınlığını her ortamda dile getirmeye başladı.

ESNAFLAR KÖPRÜYÜ BEĞENMEDİ

Mahalle Muhtarları, çevredeki esnaflar ve mahallede yaşayan vatandaşlar çektikleri çileye artık dur diyorlar. Yeni Kanlıdere köprüsü hakkında, aralarında imza topladılar ve yol güzerganın tek yönlü olması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe yazdılar. Dilekçe başlığı, ''ulaşım daire başkanlığına'' yazılmasına rağmen, havale edildiği Daire Başkanlığı olarak, ''Mahalle ve Tarım Hizmetleri Daire Başkanlığına'' havale edilmesi ayrı bir tezat oluşturduğu, 27 Eylül 2022 tarihinde Belediye'ye verilen dilekçeye hala cevap verilmemesi karşısında dilekçeyi verenler ve imza atanlar, ''Büyükşehir işte böyle yönetiliyor'' demekten kendilerini alamıyorlar.

Büyükşehir Belediyesine verilen dilekçede şunlar yazılı:

- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

- ULAŞIM DAİRE BAŞKANLIĞINA

''Gazipaşa - Fevzipaşa - Kayabaşı Mahalle Muhtarları olarak, mahalle sınırlarımız içerisinde bulunan esnaflarımızın ve mahalle sakinlerimizin ortak talebi olan maduriyetimizin giderilmesi, önceden Ulucamii istikametinden gelip çukuroba caddesinden çoçukbahçesi ve uzunoluk istikametine giden güzergahın tekrardan Kız meslek Lisesi ve çukuroba caddesinden akışının döndürülmesini bu konuda biz ve esnaflar ile görüşülmesini talep ederiz.''

HAYRETTİN GÜNGÖR "BAŞARI BİR EKİP İŞİDİR" DEMİŞTİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, o dönem köprü açılışında yaptığı konuşmada, “Bir başarı varsa bu benim değil, birlikte yaptığımız bir başarıdır. Başarı ekip işidir. " demişti. Bu ifadelere ise esnaflar, yazdıkları mesajlarda; ''Bir hizmet gelecekse ve Kanal Maraş gündeme alırsa hemen yapılıyor. İyi ki hür ve korkusuz Kanal Maraş var. Daha yazılan bir dilekçeyi nereye havale edeceğini bilmeyen Büyükşehir yetkilileri oldukça bu şehir bir arpa boyu yol katedemez'' diye yazdıkları görüldü.

YENİ KANLIDERE KÖPRÜSÜ YAPILARAK ORADAKİ TARİHİ YOK ETTİLER

Bir çok kişinin belirttiği üzere; ''Kanlıdere köprüsü Kahramanmaraş'ın bir tarihini anlatır. Bit pazarı olarak da geçer. Yeni bir köprünün yapılması o tarihi yok etmiştir. Sarayaltı ve postana civarındaki yerler öncelikle kamuşlaştırması yapılarak kaldırılması ve sonra köprünün yapılması gerekirken belediye olarak tam tersi işlem yapılmış, insanlar magduriyet yaşamaya terkedilmiştir. Yeni köprünün yapılması aciliyeti olmayan bir yatırımdır. Hem tarihi yok edeceksin hem de ulaşımı içinden çıkılmaz bir hale getireceksin. Büyükşehir Belediyesi böyle yönetildiği müddetçe bu şehrin hizmet alması rüyalarda görülür. Ancak bilboardalara fotografını assın dursun Hayrettin Bey. Fotograf asılarak gönüllere girilmiyor. Buna etrafında birileri ikaz etmiyor mu? Yapılanlar yanlış demiyor mu? Ankara da mı görmüyor?'' diye Kanal Maraş WhatsApp İhbar hattına mesaj atan atana.

316301521_5578304825598104_4420970957609897571_n

imza 1

''2023 bütçesi emekçiler için açlık ve yoksulluktur'' ''2023 bütçesi emekçiler için açlık ve yoksulluktur''

imza 2