AK Parti yönetimindeki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetten uzak, algıya dayalı belediyecilik anlayışı sürüyor. Bunun son örneği Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi'nde bulunan Alparslan Türkeş Bulvarı'nda kayıtlara geçti.

AK Partili KMBB Başkanı Hayrettin Güngör'ün, Alpaslan Türkeş Bulvarındaki sözde projelerini duyurduğu reklam panosuna, ''Binevler Caddesi'' ismi yazması kentte tartışmalara yol açtı.

Kahramanmaraş’ta 1.5 milyon fidan dikilecek Kahramanmaraş’ta 1.5 milyon fidan dikilecek

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin Alparslan Türkeş Bulvarında, billboarda astığı ''Binevler Caddesi Altyapısıyla Birlikte Yenileniyor'’ yazılı reklam afişi büyük tepki çekti.

alparslan-1
 

BİNEVLER CADDESİ NEREDE?

Reklam panolarının hemen yanındaki yol göstergesinde merhum Alparslan Türkeş'in adı yazması ve bu adının silinmesi için bir hareket mi çizildiği kamuoyunda tepkilere sebebiyet verdi.

MHP'LİLER TEPKİLİ

Cumhur İttifakı ortağı MHP'liler ise bu yazıya sosyal medyadaki hesaplarından çok sert eleştirilerde bulundular.

Büyükşehir Belediyesi’nin billboarda astığı reklam afişi fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Kahramanmaraş'ta MHP camiasının tanınmış, etkin ve önde gelen isimlerinden Kahramanmaraş MHP Eski İl Başkanı Salman Özdoğan, "Başkan hadsizlik yapma! Orasının adı binevler caddesi değil, Alparslan Türkeş bulvarıdır...'' yazdığı görüldü. Özdoğan paylaşımında; "Zaten iki yıldır salgından dolayı trafik kapalıyken o bulvarı yapmadın, şimdi halka eziyet ediyorsun. Hayırdır zorunamı gidiyor Alparslan Türkeşin adını anmak? Derhal düzeltin afişinizi." notunu düşerek tepki gösterdi.

Telefon ile ulaştığımız eski MHP İl Başkanı Salman Özdoğan şunları söyledi; ''Yapılan tam bir saygısızlıktır. 1999-2000 yılında Başbuğumuzun adı o caddeye verilmiştir. Hayrettin Güngör Pandemi de yapmadıkları çalışmayı şimdi başlatmıştır. Ancak Başbuğumuzun adını taşıyan Bulvara ''Binevler Caddesi'' yazarak ilan panosuna afiş asması ve yanıbaşında bulvarın adının yeralması apaçık görünmektedir. Görmedim, bilmiyordum diyemez. Başbuğumuzun adını silmeye Hayrettin değil hiç kimsenin gücü yetmez. Bir de Cumhur ittifakının belediye başkanı olarak böyle bir hata yapması kabullenilemez. Hayrettin Güngör'ün derhal o afişi oradan indirmesi gerekir.''  

VATANDAŞ VE TANINMIŞ MHP'LİLERDEN ÇOK BÜYÜK TEPKİ

Salman Özdoğan'nın paylaşımının altına yazılan yorumlar çığ gibi büyüdü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin bilboard reklam panosuna astığı afişe, sosyal medya kullanıcılarının ve MHP'li tanınmış isimlerin yorumlarla dile getirdikleri tepkilerinden bazıları şöyle:
 

yorumlar

2022-04-19_16-59-16

2022-04-19_17-00-04

2022-04-19_17-00-38

2022-04-19_17-01-56

2022-04-19_17-02-59-1