Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde yüzlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde işçilerin bağlı olduğu sendikayla belediye anlaşamayınca işçiler greve gitme kararı almıştı. İşçilere mesaj gitti grev başlıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile belediyede çalışan yüzlerce işçi adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yürüten Hizmet-İş Sendikası arasında anlaşmaya varılamayınca işçiler grev kararı almıştı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi grev kararı sonrası tüm işçi kesimlerini toplayarak kendilerinin hazırladığı sözleşmeyi imzalamalarını ve Hizmet İş Sendikasından istifa etmelerinin istendiği ve buna zorlandıkları ifade ediliyor. 

Büyükşehir Belediyesinin bu tutumuna karşılık Hizmet İş Sendikası tarafından tüm üyelerine gönderilen mesajda 28 Mart 2021 Pazar günü itibariyle Genel Başkan Vekili ve tüm Yönetim Kurulu ekibi ile tüm işçilerin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi önünde greve başlanacağını bildirdi.

Devlet, Kahramanmaraş'ta o hastaneyi yapamadı! Devlet, Kahramanmaraş'ta o hastaneyi yapamadı!

İşte Hizmet-İş Sendikasının işçilere gönderdiği mesaj aynen şu şekilde;

Emek ve Alınterimiz adına Hizmet-İş Sendikamızın Genel Bşk.Vekili ve Tüm Yönetim kurulu ekibi ve Tüm işçi Arkadaşlarımızın katılımı ile 28.03.2021 tarihinde Büyükşehir Belediyesi önünde greve başlayacağız.Bilginize sunar iyi günler dileriz.