Kahramanmaraş'taki Kılavuzlu Barajı'nın çöplük haline gelmesi AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün sadece laftan ibaret olduğunu gözler önüne serdi.

Kahramanmaraş'ın tarihi yapıtlarının sembol isimlerinden biri olan 'Taş Köprü'nün altından geçen kılavuzlu barajının son halini görenleri şaşkına çevirdi.

Uyuyanları uyandırdık! Akıllarına hastaneyi düşürdük Uyuyanları uyandırdık! Akıllarına hastaneyi düşürdük

Baraj çöplere teslim olurken suyun renginin değişirek kötü koku yayması dikkat çekti. Tarihi Taş köprünün altındaki barajdaki kirliğin boyutu gözler önüne serildi.

Barajın içler acısı halini ise CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç sosyal medya hesabından paylaşarak, ''Kahramanmaraş'taki tarihi taş köprü. Şehir merkezinde klavuzlu barajının hemen altındaki tarihi köprünün hali ortada. Tarihe saygı konusunda mangalda kül bırakmayan AKP'lilerin yönettiği Kahramanmaraş burası. Hadi bunu da inkar edin ey AKP'liler...'' dedi.

Kahramanmaraş'ta kılavuzlı barajı, Aksu ve Sır Barajı gibi birçok noktada çarpıcı görüntüler ve kirlilik göze çarpmış ve tartışma konusu olmuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları yapmadığı bu noktalarda kirlilik had safhaya ulaşmış durumda...