Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde son zamanlarda artan hırsızlık olayları, vatandaşları tedirgin ediyor. 4 kadın hırsız şeytana pabucu ters giydirir yöntem denediler. Detayı haberimizde...

Yaşlı, genç demeden insanların dişinden, tırnağından artırdığı paralara göz diken hırsızlar dur durak bilmeden evlere girmeye devam ediyor. Akıllar durgunluk veren yollar deneyerek dairelerin kilitlerini açan bu tırnakçılar, teknolojik imkanlardan da faydalanarak evlerde ki ziynet eşyaları kolaylıkla bulabiliyor. Bu konular ile ilgili son günlerde polis ekiplerine birçok ihbarın düştüğü de aldığımız bilgiler arasında.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'ta kaçak avcılara karşı gece-gündüz nöbetteler! Kahramanmaraş'ta kaçak avcılara karşı gece-gündüz nöbetteler!

Son olarak WhatsApp ihbar hattına gelen mesaja göre; Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Yirmiikigün Mahallesi’ne dadanan hırsızlar, mahallelinin kabusu oldu. Hırsızlar bununla yetinmeyip yakın zamanda bir apartmana giderek evin boş olduğu zamanda 4 kadın hırsız, "yakınımızı arıyoruz" deyip bir daireyi soymak için apartmana girdikleri görüldü.

kahramanmaras-hirsizlik-vakasi

Kadınların binaya girme anları ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken, kullandıkları yöntem şaşkınlık uyandırdı. Görüntüde, şahısların güvenlik kamerasının olduğunu anlayınca 'maske' takarak yüzlerini gizlemeye çalıştıkları görüldü.

DİKKATLİ OLMAYA DAVET
Tüm Kahramanmaraş halkını hırsızlara karşı dikkatli olmaya davet eden mahalleliler, “Evde olmadığınız durumlarda değerli eşyalarını yanınızda taşımanızı tavsiye ederiz” dediler.

Öte yandan polis ekipleride vatandaşları hırsızlara ve dolandırıcılara karşı uyarıyor.