Kahramanmaraş'ta etkisini gittikçe arttıran şiddetli fırtına nedeniyle kentin farklı noktalarında bir otomobilin camı patladı, çöp konteynerleri ve tabelalar devrildi.

Hava sıcaklığının eksilerde seyrettiği Kahramanmaraş’ta dün akşam saatlerinde etkisini artıran fırtına hayatı olumsuz etkiledi.

Kent güne güneşli bir havaya uyanmasına rağmen, kuzey-batı yönünden etkili olan fırtına saatte 60 kilometre hıza yükseldi. Fırtına nedeniyle Onikişubat ilçesi Süleyman Şah Mahallesi’ndeki bir binadan sıva parçasının düşmesi nedeniyle otomobilin arka camı patladı.

kahramanmarasta-firtina-hayati-felc-etti_1

Yine aynı mahallede ve çevre mahallelerde yüksek kesimlerde etkili olan fırtına nedeniyle birçok çöp konteyneri ve giysi kumbaraları devrildi. Bazı iş yerlerinin tabelaları da yerinden çıkarken, yaşanan olumsuzluklara rağmen herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Kentin merkezi konumundaki noktalarında ise soğuk hava ve fırtına nedeniyle vatandaşlar dışarı çıkmamaya gayret etti.

kahramanmarasta-firtina-hayati-felc-etti_2

Durakta otobüs bekleyen bir anne ve oğlunun ise soğuk havadan korunması kameraya yansıdı. Annenin üşüyen oğlunun ellerini ısıtması ve kucağına sarması görüntülere yansıdı.

Şehir merkezindeki bazı bölgelerde ise ağaç dalları koparak etrafa saçıldı.

kahramanmarasta-firtina-hayati-felc-etti_3

Önceki yıllarda Kahramanmaraş’ta fırtınanın daha çok şiddetli olduğunu ifade eden Uğur Bayraktar, “Malum her yıl olduğu gibi bu yıl da kentimizde şiddetli fırtına var. Geçtiğimiz yıllarda çatılardaki enerji panelleri düşerdi. Bu yıl çok fazla zayiat vermedi, belediyelerimiz ve kamu kuruluşlarımız vatandaşlarımızın imdadına yetişiyor” dedi.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta göçerlerin zorlu yolculuğu başladı Kahramanmaraş’ta göçerlerin zorlu yolculuğu başladı

Savaş Lale ise, “Bir sıva parçasını düşmesi ile otomobilin camı patladı ve bin lira masraf oluştu. Allah bu tür olayların beterinden saklasın” dedi.

kahramanmarasta-firtina-hayati-felc-etti_4

Yaşanan olumsuzluklara karşı vatandaşların zaruri ihtiyaçları haricinde sokağa çıkmamaları belirtildi.

kahramanmarasta-firtina-hayati-felc-etti_5