Kahramanmaraş'ta hal bölgesinde bir işyerinin ön tarafı yol olmasına rağmen çatı ile kapatarak kullandığı etraftaki esnaflar tarafından ''ayrıcalığı nedir? dediği ifade edildi.

Kahramanmaraş'ta hemen hemen birçok cadde de, kaldırımların işyeri sahipleri tarafından reyon haline getirilmesi, bununla da yetinmeyen esnafın yolu bile kapatması, kaldırımları kullanan vatandaşların tepkisini çekerken çok sayıda vatandaş biran evvel bu tür işlemelrin son verilmesini istedi.

Kahramanmaraş'ta özellikle hal civarında bulunan bir marketin işyerlerinin eşyalarını işyeri önü yol olmasına rağmen koyduğu ve özel olarak özel çatı yaptırarak, diğer esnafların da tepkisini çektiği görüldü.

Araçların gitmesi ve Yayaların yürümesi için yapılan kaldırımların, esnafın eşya teşhir etme yerine döndüğünü vurgulayan çevredeki esnaflar Kanal Maraş mikrofonuna şunları söyledi;"Köy garajının ortak alanını eniştesine dayanarak, Belediye Başkanına dayanarak çeviriyor. Yani yeri işgal ediyor. Öte yandan kaldırımı işgal etti. Görüldüğü gibi darabalı olan yerler kaldırımdı. Yani bu vatandaşın hiç mi hakkı yok? Burası yapılırken hafta sonuna denk getirmişler. Bu konunun biran evvel çözülmesini istiyoruz" diye tepki gösterdiler.

Öte yandan Kahramanmaraş'ta bir çok cadde ve sokakta kaldırımların işgal edildiği gözlenirken, köy minibüslerinin de bu caddeler üzerine park etmesi kentte trafik akışını da alt üst ediyor.

CİMERE ŞİKAYET ETTİK

İşyeri önünü çatı yaptırarak kendi ürünlerini koymasına yol açan muhitteki bir çok esnafın bu konudan muzdarip olduğu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün akrabası olduğu iddia edilirken, konu ile ilgili Cimer'e şikayet ettiklerini, daha önce yapılıp yıkılan bu yerin pazar gününe denk getirilerek yapıldığı vurgulandı.

BİZ DE YAPACAĞIZ

Konu ile alakalı Onikişubat İlçe Belediyesine şikayet ettiklerini söyleyen esnaflar, gereğinin yapılarak bu çatının sökülmesini aksi takdirde kendilerinin de işyerleri önüne aynı yapılan çatı gibi kapatacaklarını ve belediyeden geldiklerinde iki çift laf edeceklerini ifade ettiler.

Kahramanmaraş TOKİ konutlarının temeli 25 Ekim'de atılıyor Kahramanmaraş TOKİ konutlarının temeli 25 Ekim'de atılıyor

Konu ile alakalı Onikişubat Belediyesi İmar Müdürlüğünün konunun takipçisi olacağını beyan ettiğini belirten vatandaşlar, ''burası dağ başı değil, akrabası Büyükşehir Belediye Başkanı diye kimse ayrıcalıklı davranamaz'' sözünü söylediler.