Kanal Maraş'ın yaptığı araştırmalar sonucu Kahramanmaraş'ta eski sayaçların değişimi Mersin'den daha pahalı olduğunu ortaya çıkardı.

Kahramanmaraş'ta 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerden bu yana başkanlık koltuğuna oturan Hayrettin Güngör, yaklaşık 3,5 yıldır görevi süresince icraatleri yerine sürekli olarak şovları ve skandallarıyla gündeme geldi. Belediyeyi yandaşların istihdam kapısına çeviren, il genelindeki su sorununa çözüm üremeteyen, çevre ve doğa katliamlarına göz yuman Güngör konu şov olunca hep en önde yer almasını biliyor.

Kahramanmaraş TOKİ konutlarının temeli 25 Ekim'de atılıyor Kahramanmaraş TOKİ konutlarının temeli 25 Ekim'de atılıyor

Göreve oturur oturmaz suya her ay zam yapan Hayrettin Güngör, vatandaşları adeta mağdur ediyor. Bu gelişmeler ışığında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kent genelinde eski sayaçları değiştirme kararı aldı. Karar sonrası vatandaşlar su sayaç fiyatlarını araştırmaya başladı. Su sayaç değişim ücret bedelinin 540 lira olduğunu duyunca şoke oldu.

MERSİN'DEN DAHA PAHALIYA DEĞİŞTİRECEK

Komşu ilimiz Mersin'de ise iki yıldan eski su sayaçları Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilecek. Belediye, 7 yıla kadar olanlar için 119,77 TL, 7 yıl üzerindekiler için ise 239,54 TL ücret alınacağını açıklaıştı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, eski sayaçları 540 lira gibi fahiş fiyattan değiştirecek. Su sayaç değişim ücreti bununla birlikte Mersin'den daha pahalıya satmaya başladı.

Öte yandan Mersin'de 239,00 TL'lik fiyat 8 taksitte alınacağını belirtirken, Kahramanmaraş'ta 540 TL'lik fatura kestiği ve taksitlendirme imkanı bile bulunmaması bir tepki daha çekti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör vatandaşların ekonomik sıkıntı çektiği şu günlerde vatandaşın yanında olmak yerine vatandaşa bir darbe de kendisi vurmuş oldu. Güngör yaptığı bu CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden daha pahalı su sayacı satarak vatandaşını sayaca muhtaç hale getirdi.