Kahramanmaraş çöp rezaletini konuşuyor. Her taraf çöp yığınları oluşurken, vatandaşlar çaresiz durumda kaldı. Havanın ısınmasıyla beraber her yeri çöp kokusu sardı.

Yaptığı hizmetlerde eleştirilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çöpleri de toplayamıyor. Şehrin göbeğinde oluşan çöp dağları, hem mikrop saçıyor hem de hastalıklara davetiye çıkartıyor.

Şehrin göbeğinde biriken çöpler için Büyükşehir Belediyesi hiçbir adım atmıyor.

İYİ Partili Koray Aydın: Kahramanmaraş'ta çığ gibi büyüyoruz İYİ Partili Koray Aydın: Kahramanmaraş'ta çığ gibi büyüyoruz

Her sokakta görülmesi mümkün olan çöpler, vatandaşların da tepkisi çekiyor. Kazdığı çukurları kapatamadığı için eleştirilen Büyükşehir Belediyesi vatandaşlardan gelen şikayetleri de umursamıyor.

Belediye yönünden hizmet alamadığı için, Türkiye’de ki birçok ilin gerisinde kalan, oluşan koku gibi birçok nedenle turist çekemeyen Kahramanmaraş'ta biriken çöpler, görüntü kirliliğinin yanı sıra hastalıklara da davetiye çıkartıyor..

moloz-dokumu

YAZI ÖNLEMİ YETMEDİ

Bir tarafta çevre dostu yaşanılır şehir EXPO 2023 projesi ile yaklaşık 2 milyon insanı sehrimizde misafir etmeye hazırlanırken, diğer yanda şehrin hemen girişinde çöp daglari oluşturması tepkileri de beraberinde getirdi.

Burası çöp atık tesisi veya geri dönüşüm alanı değil. Kahramanmaraş'ın güneydoğu girişinin silüeti... 'Hafriyat dökmek yasak' levhasının hemen yanında hafriyat ve çöp dağı oluşturulması da dikkatlerden kaçmadı.

yasak-levhasi

Vatandaşlar ise, "Buna diyecek bir kelime yok. Görüntüler çok kötü. Mikrop, sinek, keçi boynuzundan derisine kadar... daha ne kadar duracak?" diye tepkilerini dile getiriyor.