Kahramanmaraş'ta bugün sıcaklık en yüksek 29 derece dolaylarında seyrediyor. Meteoroloji yetkilileri önümüzdeki beş günlük süreçte yağış beklenmediğini kaydetti.

Kahramanmaraş'ta Ekim ayının ilk gününde hava sıcaklığı 30 derecenin altındaki seyrini sürdürüyor.

Haftanın son iş gününde hava sıcaklığı en yüksek 29 derece olarak ölçülürken, parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü gün boyu şehre hakim.

Akşam saatlerine kadar hava sıcaklığının 26 derecenin altındaki seyri sürerken, 18.00'dan sonra termometreler 19 dereceye kadar geriliyor.

Gün içerisinde rüzgarın maksimum hızı ise 24-34 km/sa bandında ölçülüyor.

YAĞIŞ YOK, SICAKLIK DÜŞÜŞTE

Meteoroloji 6.Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen verilere göre Kahramanmaraş'ta yarın (CUMARTESİ) için yapılan tahmim, hava sıcaklığı 31 derece olarak ölçülüyor olacak.

PAZAR günü için de en yüksek sıcaklığın 30 derece olacağını bildiren meteoroloji, PAZARTESİ günü için termometrelerin 28 dereceyi göstereceğini ve az bulutlu - güneşli gökyüzünün şehir genelinde hüküm süreceğini bildirdi.

SALI günü hava sıcaklığı en yüksek 28 derece olarak ölçülürken, az bulutlu ve güneşli gökyüzü Kahramanmaraş'a hakim olmaya devam edecek.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Kahramanmaraş'taki lakabı ''Katil'', tek ısırığı bile adamı tabuta yolluyor! Kahramanmaraş'taki lakabı ''Katil'', tek ısırığı bile adamı tabuta yolluyor!

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.