Kahramanmaraş'ta 40 yıllık kuyumcu Halil Başkan tarafından el emeği göz nuru üretilen bu tespihin fiyatının tam 400 bin TL olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor.

Türkiye’de altın işleme bakımından ikinci sırada bulunan Kahramanmaraş’taki bazı kuyumcular özel siparişlere yetişemiyor.

bu-tespih-fiyatini-duyan-kulaklarina-inanamiyor_1

Altın fiyatlarının astronomik rakamlara çıkmasına aldırmayan bazı müşteriler, 300-400 bin TL civarındaki paraya yok çekerek 300-310 gramlık işçiliği ile 350 grama yakın tespih yaptırarak hediye ediyor.

bu-tespih-fiyatini-duyan-kulaklarina-inanamiyor_2

Kahramanmaraş’ta yaşlı kadının kazanını ve demirlerini çalan 3 şüpheli tutuklandı Kahramanmaraş’ta yaşlı kadının kazanını ve demirlerini çalan 3 şüpheli tutuklandı

40 yıllık kuyumcu Halil Başkan, Doğu illerinden birinden aldıkları siparişle "Muzaffer" isminde tespih ürettiklerini belirterek, "Biz bu tespihi, geçen hafta sipariş aldık ve yapımı 1 hafta kadar sürdü. El emeği, göz nuru yapılan bir iş. Çok incelik isteyen bir iş. Bu tespihten sürekli sipariş oluyor. Tahminimize göre Doğu illerindeki vatandaşlar, bu tespihi birbirine hediye ediyorlar. Bu yaptığımız tespihler yaklaşık 300-350 gram kadar geliyor. Bu tespihin piyasa değeri 350-400 bin TL arasında. Bu tespihten bugüne kadar 7-8 adet yaptık. Toplam altın miktarı 2,5-3 kiloyu buldu" dedi.

bu-tespih-fiyatini-duyan-kulaklarina-inanamiyor_3

bu-tespih-fiyatini-duyan-kulaklarina-inanamiyor_4

bu-tespih-fiyatini-duyan-kulaklarina-inanamiyor_5