KASKİ'nin boru patlama seanslarına bir yenisi daha eklendi. Köseli Mahallesi Aşıklar içmesuyu hattında KASKİ'ye ait su borusu çalışma esnasında patladı. Patlayan boru ortalığı adeta çamur etti.

AK Parti'li KMBB'nin yönettiği Kahramanmaraş'ta gün geçmesin ki bir sorun yaşanmasın. KASKİ sokak, köy ve mahalle aralarındaki su borularını patlatmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi'nde Köseli Mahallesi Aşıklar içmesuyu hattında yapılan bakım çalışması arızalı yapıldığınndan borudan çıkan su metrelerce yükseldi.

SULAR YOLA TAŞTI TAHLİYE UZUN SÜRDÜ

Patlama sonrasında borudan akan sular yola taştı. Kısa sürede kanallarında tıkanmasıyla yol ortasında ve çevresinde su birikintileri oluştu. Ekiplerin su tahliyesi uzun sürdü. Mahalle yolunda gidiş ve geliş yolu adeta çamura dönüştü.

Kahramanmaraşlı LGS birincisi başarının sırrını anlattı Kahramanmaraşlı LGS birincisi başarının sırrını anlattı

Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına vatandaşların gönderdiği mesajda; "KASKİ, sağlıklı boru döşemediği için 4 yıllık yeni şebeke sürekli patlak arızası veriyor. Köseli-Aşıklar ana yolu üzerindeki içme suyu şebekesi son 3 aydır sürekli arıza oluşuyor ve mahalle sakinleri tarafından şikayet ihbarları gidince arıza ekibi gidiyor ama arızayı gideremiyor. Sonuç, ana yol bozuldu. Çamurdan halk geçemiyor. Bir kısım hanelerde de su kesintileri oluşmaya devam ediyor." ifadeleri yer aldı.