Kahramanmaraş'ta sabah saatlerinde başlayan ve gün boyu devam eden kar yağışı nedeniyle kent içinde trafik adeta felce uğradı. İşyerlerinden eve gidemeyen yüzlerce insanlar araçlarını bırakıp, yürüyerek yollarına devam etmeye çalıştı. Çok sayıda kazanın meydana geldiği kent merkezinde yeterli tuzlama ve kar ile mücadelede yetersiz kalan büyükşehir belediyesine tepki gösterdi.

Meteoroloji’nin turuncu kodla uyardığı Kahramanmaraş'ta kar yağışı etkili oluyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapanırken, işinden evine giden sürücüler zor anlar yaşadı. Kar nedeniyle kapanan yolda kalan sürücüler uzun kuyruklar oluştururken, kent içinde trafik adeta felce uğradı. Kaygan yolda gidemeyen vatandaşlar araçlarını yol kenarında bırakarak yaya bir şekilde yüzlerce metre yürüyerek evlerine ulaşmaya çalıştı.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ

gundem

Yoğun kar yağışı nedeniyle Meteoroliji'nin 'Turuncu Kod'la geçtiği duyuruyu, bir gün önceden sürüceleri uyaran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin, kar ile mücadelede yetersiz kalması sosyal medyada binlerce tepkiye neden oldu. Twitter'da açılan #Kahramanmaraş etiketi ise kısa sürede Türkiye gündemine girdi.

İŞTE O TEPKİLER:

"Kar nedeniyle ana yollar dahi kapandı. Ve ülke gündeminde yine belediyemizin rezilliği ve çaresizligi ile gündem olduk. Bu başarıdan dolayı Hayrettin Güngör'ü kutlarız."

maras8

maras7

Kahramanmaraş'ta çöp krizi! Ortalık mikrop kaynıyor Kahramanmaraş'ta çöp krizi! Ortalık mikrop kaynıyor

"Kar nedeniyle ana yollar dahi kapandı. Ve ülke gündeminde yine belediyemizin rezilliği ve çaresizligi ile gündem olduk. Bu başarıdan dolayı Hayrettin Güngör'ü kutlarız."

maras5

maras6

maras4

maras3

maras2

maras1-9

VATANDAŞLARIN SAATLERCE SÜREN ÇİLESİ
Yoğun kar yağışı nedeniyle akşam üzeri eve dönen binlerce araç sürücüsü, halk otobüsleri, öğrenci servisleri, işçi servisleri yollarda kaldı. Karda kalan sürücüler araçlarını olduğu yerde bırakırken, yaya bir şekilde evlerine ulaşması saatler sürdü. Bu arada kent merkezinde onlarca kaza haberleri gelmeye başladı.

Vatandaşlar yollarda perişan olurken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden paylaşılan haberde "Büyükşehir’le Yollar Açık Tutuluyor" ifadesinin kullanılması ise şaşkınlık yarattı. Büyükşehir belediyesi ilgili haberde şu ifadeleri kullandı;

"Kahramanmaraş’ta etkili olan kar yağışına karşı Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 210 araç ve 250 personel 11 ilçenin 1.023 arterinde trafik akışını yeniden sağladı. Kent merkezinde ise gizli buzlanmaya karşı müdahaleler gerçekleştirilirken, sık kullanılan arterlerde ise yaklaşık 100 iş makinesi teyakkuz halinde."