Son dakika haberi... Kahramanmaraş'ta Aksu Çayı adeta zehirle dolmuş durumda. Aksu Çayı'nda su siyah akıyor, kötü kokular geliyor.

Kahramanmaraş’ın çevresel anlamda en büyük sorunlarından biri haline gelen ve yıllardır bir türlü önlememesi nedeniyle adeta kangrene dönüşen Aksu Çayı'nın kirliliği bu kez havadan görüntülendi.

Öte yandan kentin belirli noktalarından akarak Sır Barajına dökülen kimyasal atıkların barajı tehdit ettiği de bir gerçek. Her geçen gün debisi düşen suyun kirliliği arttıkça bölge sakinlerinin isyanı ise hat safhaya ulaştı. Aksu Çayı'ndaki uyun pis kokusu da rahatsızlık yarattı. Bölgeden geçenler, buradaki kirliliğe tepki göstererek yetkilileri, göreve çağırıp, önlem alınması istendi.

SES VAR GÖRÜNTÜ YOK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kahramanmaraş’a geldiğinde Aksu çayına yönelik olarak “temiz akacak” demişti. Çevre ve Şehircilik Bakanı, söz konusu bölgede filtre ve arıtma tesisisin kurulacağını ve bölgenin rahatlayacağını dillendirmişti. Ancak aradan geçen bunca zamana rağmen yetkililer Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumları harekete geçirip arıtma tesisinin kurulması için çalışma başlatmıyorlar.

Kahramanmaraş’ta asırlık tespihine gözü gibi bakıyor Kahramanmaraş’ta asırlık tespihine gözü gibi bakıyor

SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Kanal Maraş ekibi olarak biz bu konunun takipçisi olmaya ve vatandaşın yanında durmaya devam edeceğimizi kamuoyuna bildirir, gerekenin yapılması yönünde basın olarak sürekli gündemimizde olacağını deklare ederiz.