Kahramanmaraşlı vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her gün yatmadan önce yediğini söylediği manda kaymaklı, hurmalı, kestane ballı şifalı karışım tavsiyesini eleştirdi.

Eller yukarı yat yere! Kahramanmaraş'ta film sahnesi gibi nefes kesen takip Eller yukarı yat yere! Kahramanmaraş'ta film sahnesi gibi nefes kesen takip

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün çiftçilere, manda yoğurtlu, kestane ballı tarif vermesi ve şifa için herkese tavsiye etmesi tartışmalara neden olmuştu. Erdoğan'ın manda yoğurtlu besin takviyesine Kahramanmaraşlı vatandaşlar, "Biz yiyemiyoruz" dedi.

Enflasyon karşısında vatandaş her geçen gün daha da fakirleşirken çiftçiler mazota gelen peş peşe zamların ve gübre fiyatlarının ardından topraklarını ekemez hale geldi. Türkiye'de tarımda son durum buyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tokat’ta çiftçilerle dialogu kamuoyunda tartışmalara yol açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uyumadan önce tükettiği özel bir karşımın tarifini vererek, “Ben her akşam manda yoğurdu… Onun içine Medine hurması doğrarım 3 tane veya 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf atarım. Bu dörtlüyü karıştırarak yer, yatarım. Şifa… Yoğurt önemli. Sizdeki belediye sürekli bakraç içinde manda yoğurdumu mutlaka gönderir. Ankara Mamak Belediye Başkanımız temin ediyor. Tavsiye ederim, çok çok faydalı. Şifadır.” ifadelerini kullanmıştı.

Bizde Kahramanmaraşlı vatandaşlara Kanal Maraş ekibi olarak daha önce manda kaymaklı, hurmalı, kestane ballı şifalı karışım yiyip yemediklerini sorduk...

Kimi vatandaş karışımının iyi olduğunu ve bu karışımının ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yiyeceğini belirtti.