Hayat pahalılığı ve gıda ürünlerine yapılan zamlarla mücadele eden vatandaş, çareyi ucuz ekmeğin satıldığı ekmek büfelerinde arıyor.

SOĞUKTA UCUZ EKMEK İÇİN SIRADA BEKLEDİLER
Kahramanmaraş ve ilçelerinde vatandaşlar, fırından 1 lira 30 kuruş daha ucuz olan halk ekmekten alabilmek için büyükşehir belediyesine ait halk ekmek büfelerinin önüne sabah saatlerinde akın ediyor.

Vatandaşlar, soğuk havaya rağmen büfelerin önünde oluşan metrelerce uzunluktaki kuyrukta bekledikleri görülüyor..

Kahramanmaraş'ta ekmek fırınlarında 200 gram ekmek 2 lira 50 kuruşa satılırken, Halk Ekmek büfelerinde ise 200 gram ekmek 1 lira 20 kuruştan satılıyor. 

YAZIK, GÜNAH DEĞİL Mİ BİZE?
Kahramanmaraş'ta Halk Ekmek kuyruğunda bekleyen vatandaşlar Kanal Maraş mikrofonlarına konuştu.

Halk Ekmek kuyruğunda bekleyen bir kadın vatandaş, "Bu insanların günahı ne? Rezillik çekiyor. Benim 3 tane yetimim var. Ben burada 2 ekmek alabilmek için sabah iki kere geldim. Her şeye zam, ben çocuklarıma ne alayım da ne yedireyim? 3 tane çocukla bin 700 TL maaş ile ben geçinmeye çalışıyorum. Çocuklarımın üzerine kapıyı kilitleyip geldim. Yazık, günah değil mi bize? " diye konuştu.

EK BÜFELER KONULSUN

Halk ekmeğin sabah geliş saatlerinde bile gelmediğini dile getiren vatandaşlar, ''ekmeğin gelip gelmediğini kontrol için gelip gelip gidiyoruz. Ya halk ekmek büfelerine ekleme yapılsın, ya da verilen saatte büfeelre ekmek getirilip bırakılsın ki vatandaşlar ekmeğin geliş saatini bilerek evlerinden gelsinler. Bazı noklara ek büfe konulsun diyen bazı vatandaşlar ise ekmek büfesi içerisinde iki kişinin olması halinde sabah soğukta burada çile çekmenin önüne geçilebileceğini'' ifade ettiler.