Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Beşen Mahallesi'n deki su sorunu ile ilgili sorunlar gündemi korumaya devam ediyor. Mahalle halkı su sorunun çözülmeyeceğini ve seçim olduğunda sandığa gitmeyeceklerini söylediler.

Mahalle halkından bir dokun bin ah işit misali herkes su sorununa kimsenin el atmadığını ve Büyükşehir Belediyesinin duyarsızlığından dert yandılar.

"BİZİ AYAK OYUNUNA GETİRİYORLAR"
Kerim Akpınar;
''Mahalle muhatarıyla beraber Kaski'ye gittik. Kaski'den bize dedikler, 'bizim orada projemiz yok, planımız yok, ödeneğimiz yok' dediler. Ben de 2,5 kilometreyi bu devlet yaptıramıyorsa yazıklar olsun genel müdürüm dedim. Muhtar dilekçe verdi hem Fırat Görgel'e hem de Hayrettin Güngör'e. Buraya çektikleri su bir kilometre öteden geliyor. Bu suyu hayvanlar içmez. Üstelik buraya çekilen suyun borularınıda köy halkı olarak beraber aldık. İçilecek suyu devlet getiremiyorsa kendi kesemizden getirelim dedim. Ama buranın ana hattı yok. Hayrettin Güngör'ü aradım rica ettim, Kaski'yi buraya getirdim gezdirdim. Bizim burada çok su imkanlarımız var. Bir türlü bizi ayak oyununa getiriyorlar. Ben 3 seneden beri arabamla Ilıca'dan içme suyu getiriyorum evime. Buradaki su içme suyu değil. Sadece sulamada kullanıyoruz.

Kahramanmaraş'taki lakabı ''Katil'', tek ısırığı bile adamı tabuta yolluyor! Kahramanmaraş'taki lakabı ''Katil'', tek ısırığı bile adamı tabuta yolluyor!

"AK PARTİ ÜYESİYİM SEÇİMDE OY KULLANMAYACAĞIM"
Murat Akpınar;
''Büyükşehir Belediyesi'ne muhtarı da aldık gittik. Bizi başlarından attılar. Alt yapıyı bile yapmadılar. Bize söz veriyorlar, altıastarı yok. Yaptık diyorlar, gelsinler gösteresinler yaptıkları yerleri. Muhtar efendi diyor ki '2 tane su deposu yaptırdım' diyor. Depo yapılmış ama içinde su yok. İçinde su olamayan boş depoyu ne yapsın bu halk. Ak Parti'nin üyesi olduğum halde seçimlerde oy kullanmaya gitmeyeceğim.

"SEÇİM GELDİĞİ ZAMAN BULURLAR, SEÇİM BİTTİĞİ ZAMAN DA UNUTURLAR"
Osman Akpınar;
Su sorunumuz çözülmezde biz yinede dile getirelim. Dereden pis suyu içiyoruz. Suyumuz yok. Depo yapmışlar. içinde su yok. Gününü görmedikten sonra içi boş depoyu ne yapalım. Savruk şelalesinde boşa akıyor su. Seçim zamanı geldiği zaman bulurlar, seçim bittiği zaman da unuturlar. Bundan sonra da oy yok.