Kahramanmaraş'ta günlerce sürecek kar yağışı için uyarı geçildi. Meteoroloji karın asıl yağışı için Cumartesi gününü işaret ederken bu saatlere dikkat...

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş'tan, Şanlıurfa'ya uzanan traktör hırsızlığı! Kahramanmaraş'tan, Şanlıurfa'ya uzanan traktör hırsızlığı!

Kahramanmaraş'ta bugün hava açık ve güneş kendini gösteriyor. Ancak cumartesi günü hava soğuk olacak ve gün karla karışık yağmurla başlayacak. Öğle saatleri gibi karla karışık yerini tamamen kara bırakacak. Akşam saatlerinden itibaren de yoğun olması bekleniyor. Sonraki günlerde de hafta sonu ve haftaya salıya kadar Kahramanmaraş'ta aralıklarla kar yağacak.

Cumartesi günü başlayacak kar yağışı 4 gün süreyle Kahramanmaraş'ta etkili olacak. Cumartesi, pazar, pazartesi vesalı günü kar yağacak.

Vatandaşlar yaşanabilecek aksaklıklara karşı tedbirlerini almalı.

GÜN GÜN UYARILAR

Kahramanmaraş'ta yarından itibaren aşırı soğuklar geliyor. Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü yaptığı uyarılara göre önümüzdeki haftaya kadar etkili olacak olan kar yağışıyla birlikte dondurucu soğuklar şehre hakim olacak.

BUGÜN için yapılan tahminlere sabah saatlerinde -1 derecenin ölçüldüğü Kahramanmaraş'ta gün içerisinde en yüksek sıcaklık 7 derece.

Gece saatlerinden itibaren yüzünü gösterecek olan kar yağışıyla birlikte Kahramanmaraş'ta sıcaklıklarda büyük düşüş yaşanacak.

AŞIRI SOĞUKLAR GELİYOR, KAR ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Kahramanmaraş'ta gece saatlerinden itibaren kuvvetli soğuk hava ve kar yağışı etkili olacak.

Yarın için (CUMARTESİ) yapılan tahminlere göre, şehir genelinde yoğun kar yağışının görüşeceği ifade edilirken, termometreler eksi 1 dereceye kadar geriliyor ve gün içerisinde en yüksek sıcaklık 3 derece oluyor. 

Kar yağışının yer yer devam edeceği PAZAR gününde ise termometreler günün ilk saatlerinde eksi 2 dereceleri görürken gün içerisinde ise 0 derecenin üzerine çıkamıyor.

PAZARTESİ günü dondurucu soğuklar etkili olmaya devam ederken, sıcaklık eksi 1 dereceleri görüyor. Gün içerisinde ise kar yağışıyla birlikte sıcaklık yine 2 dereceden yukarısını görmüyor.

SALI günü için de kar yağışının devam edeceğini bildiren meteoroloji, Kahramanmaraş genelinde termometrelerin en düşük eksi 3, en yüksek 2 dereceyi göstereceğini açıkladI.

5-gunluk-kahramanmaras-hava-durumu

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, Hatay ve Osmaniye çevreleri akşam saatlerinden itibaren, bölgenin diğer kesimleri gece saatlerinden itibaren yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde sağanak ve yağmur, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların Mersin'in batısında kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derece artacağı bekleniyor.

RÜZGAR: Rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR

28.01.2022 sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği bölgemizin kıyılarında ve iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.