Yörükselim Mahallesi Muhtar Adayı Akif Neşnat'tan bir ilk!

Yörükselim Mahallesi Muhtar Adayı Akif Neşnat kahramanmaraş'ta bir ilki gerçekleştirerek Sosyal yardımlaşma derneği kurdu.

Yörükselim Mahallesi Muhtar Adayı Akif Neşnat'tan bir ilk!
banner150

Muhtar Adayı Akif Neşnat, Yörükselim Mahallesi 9. sokakta muhtarlık binası çarpraz karşısında bulunan ve vatandaşlara daha iyi bir hizmet verebilmek adına, Yörükselim Sosyal Yardım, Dayanışma, Kalkınma ve Spor Kulübü Derneği'ni kurdu.

Yörükselim Mahallesi Muhtar Adayı Akif Neşnat irtibat ofisi ile tüm Yörükselim halkını dinlemek, sorunlarına cevap vermek ve projeleri hakkında bilgi paylaşmak amaçlı Sosyal yardımlaşma derneği kurduğunu belirtti. Gençlerin yolunu açmak için adım olmak isteyen Neşnat, sonuna kadar mahalle halkının yanında olacağız. Sosyal yardımlaşma derneği açılışında bizi yalnız bırakmayan ve katılan herkese teşekkür etti.

Akif Neşnat yaptığı açıklamada su ifadelere yer verdi, "31 Mart yerel seçimlerde mahallemden muhtar adayı oluyorum. Çünkü mahallemizde yaşayan insanları birbirleriyle kaynaşmasını sağlamayı düşünüyorum, mahalle içi ve mahalle dışı olan iletişimlerini düzenlemek istiyorum. Sosyal anlamda mahalle sakinlerimize çeşitli geziler ve etkinlikler düzenleyerek, muhtarlığın ikametgâh adresi alınan yer değil, hizmete yönelik bir kurum olduğunu mahalle sakinlerine göstereceğim. Seçilip göreve gelirsek belediye ve diğer kurumlarla mahallemiz arasında köprü görevini yürüteceğim. Mahalle sakinlerinin düğün veya cenaze törenlerinde ihtiyaçları olan masa sandalye, şemsiye gibi ihtiyaçlarını muhtarlığın öncülüğünde gerekli isteklerini yerine getireceğiz. Ayrıca mahallemize daha iyi bir hizmet vermek adına Sosyal yardımlaşma derneği kurduk. Bu dernekte görevlendireceğimiz kişiler mahallemizde yardıma muhtaç kişileri tespit edip, rencide etmeden gizlilik esasına göre dernek üzerinden gerekli yardımları yapacağız. Çünkü ihtiyaçlı insan utanır isteyemez, biz gidip onları bulacağız. Muhtar dedikodu fitne üreten değil, insanların derdine ortak olarak hizmet vermesi ile ön planda olması gerektiğini düşündüğüm için mahallemize muhtar adayı oldum.  

HEP BİRLİKTE İLERİYE

Yapacaklarımız bunlarla sınırlı değil halkımızla el ele verip mahallemizi daha ileriye taşıyacağız. Gençliğimin de vermiş olduğu arzu ve istekle Yörükselim Mahallesi'nin daha huzurlu ve yaşanabilir mahalle olması, gelecek nesillerin daha iyi bir mahallede gözlerini açabilmesi için bu göreve talip oldum” dedi.

Ayrıca Neşnat, muhtarlık seçim irtibat ofisinin büyük açılışını ise 16 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirileceğini ve tüm Yörükselim Mahallesi halkının davetli olduğunu belirtti.   

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedat dişbudak
Vedat dişbudak - 2 yıl Önce

Geleneksel mahalle yaşamını komşuluğun mahalle büyüğünün ne demek olduğunu mahalle de yardımlaşmanın dayanışmanın eski usul yaşamanın hazzını modern ve çağdaş yaşam ı teknolojik destekle yaşam rehberliğini birleştirecek bilgi beceri ve hünere sahip olan akif NEŞNAT kardeşime başarılar diler yörük selim mahalle sakinleri ne böylesi bir adaya sahip olmalarından dolayı şanslı kişiler olduklarını hatırlatırım

Fatma ziyrek
Fatma ziyrek - 2 yıl Önce

Seningibi insanlar oldugu surece sıttları yere gelmiyecektir gelecegin baskanı gonul rahatlıgıyla diye biliriz rabbim yardımcın olsun rabbim utandırmasın

Yüksel yılmaz
Yüksel yılmaz - 2 yıl Önce

Rabbim umdumuza nail eder inşAllah

Yüksel yılmaz
Yüksel yılmaz - 2 yıl Önce

Çok güzel düşünce

Fatih Demircioğlu
Fatih Demircioğlu - 2 yıl Önce

Herşey gönlünce olsun Rabbim sana nasip etsin inşAllah güzel insan...

Sürmeli ali
Sürmeli ali - 2 yıl Önce

Rabbim Herşeyi Gonlune Gore Versin Abi Rabbim Utandırmasin Başarılerinın Devamını Bekleriz Abi Mahhallemiz Olarak Bu Yolda Senin Her Zaman Yanındayız..

Muratti
Muratti - 2 yıl Önce

Akif beye seçimde başarılar dilerim...

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.