Yine plastik kart! Kahramanmaraş polisi uyardı: Kapıları kilitleyin

Kahramanmaraş'ta Dar alan uygulaması yapan polis ekipleri hırsızlık yapmak için il dışından gelen kadınları yakaladı. Yaşları kadar yoğun suç kayıtları olan kadınların üzerinden hırsızlıkta kapı açmaya yarayan plastik aparat ele geçirildi. Şüpheli kadınlar gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Yine plastik kart! Kahramanmaraş polisi uyardı: Kapıları kilitleyin

Kahramanmaraş'ta Dar alan uygulaması yapan polis ekipleri hırsızlık yapmak için il dışından gelen kadınları yakaladı. Apartman aralarında gezen şüpheli kadınların üzerinden plastik aparat ele geçirildi. Şüpheli kadınların çok sayıda hırsızlık sabıkası da olduğu öğrenildi. 

29 Mayıs 2019 günü saat:14.00-16.30 arasında Onikişubat bölgesinde devriye ekipleri tarafından dilenci görünümlü 3 şüpheli kadın incelenmek üzere polis tarafından durduruldu. Yaşları kadar yoğun suç kayıtları olan kadınların üzerinden hırsızlıkta kapı açmaya yarayan plastik aparat ele geçirildi. Şüpheli kadınlar Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Böylece polis ekipleri hırsızlık olayı olmadan engellemiş oldu.

POLİS YİNE UYARDI: KAPILARI KİLİTLEYİN!

İlimizde gercekleşen ikamet hırsızlıklarının yüzde 80'i gündüz saatlerinde meydana gelmektedir. Ve bu hırsızlıkları yapan kişiler gezisi hırsızlık çeteleri dediğimiz, çevre illerden gelen veya geçiş esnasında hırsızlık yapan çoğunluğu kadın (bohçacı ve dilenci görünümlü) kişilerdir. Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmada Adana ve Gaziantep yolunu sabah erken saatlerde kontol altına almakta ve bu kişiler çoğunlukla ilimize girmeden engellenmektedir. Dilenci ve bohçacı görünümlü bu kadınlar apartmanlarda dolaşmakta, zillere basmakta, evden ses gelmediğini anlayınca yanlarında getirdikleri plastik aparat ile kapıları açmaktadırlar.

Bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli kadınların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesinin gerekmektedir.

Kapıların sadece çekilerek kilitlenmeden bırakılması halinde basit yöntemlerle kolayca açılabileceğini unutmamalıyız. Hırsızlar, kapı ara boşluğundan plastik kart sokmak suretiyle kapı dilini düşürüp birkaç saniyede içeriye girebiliyor. En iyi yöntemin komşuya bile gidilse kapının kilitlenmesidir. 

Apartmanlarda dolaşan bohçacı ve dilencilerin yüzde 90'ı çok sayıda sabıkası olan kişilerdir. Bunları ihbar eden vatandaşın şikayetçi olmasına gerek yok, isimleri gizli tutulacaktır. Polis kendi yönünden gerekli incelemeyi yapacak, vatandaşı rahatsız etmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 13:16
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.