Yeşilgöz Gölü, sıcaktan bunalanların adresi oldu

Kahramanmaraş'ta Yeşilgöz Gölü'nde gelen buz gibi suların aktığı ve doğal güzelliğiyle çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgi odağı oldu.

Yeşilgöz Gölü, sıcaktan bunalanların adresi oldu
banner150

Kent merkezine 60 kilometre uzaklikta merkez Onikisubat ilçesine bagli Tekir Mahallesi'ndeki Yesilgöz Gölü, dört mevsim kendine özgü yansittigi rengi kadar kaynagi bulunamayan gizemli yönüyle de ilgi uyandiriyor.

Birçok su alti arama kurtarma grubunun çalismasina ragmen kaynagi saptanamayan göl, sicaktan bunalan vatandaslari da kendine çekiyor.

Piknik yapmak isteyenlerin tercihi olan ve dogal akvaryumu andiran Yesilgöz Gölü, yeni evlenen çiftlerin de ugrak yeri oluyor.

Albümlerinde gizemli gölü koymak isteyen çiftler, özellikle hafta sonu buranin yolunu tutuyor.

TATİL YERİNİ DEĞİŞTİRENLER BİLE VAR

Gaziantep'ten gelen Salman Kerim, AA muhabirine yaptigi açiklamada, sürekli Kahramanmaras'a gelerek Yesilgöz'de de zaman geçirdiklerini söyledi.

Adana'dan gelen Semi Yalin da gölün adeta bir dogal akvaryumu andirdigini belirterek, bu güzelligin daha iyi korunmasi gerektigini ifade etti.

Tatil rotalarin gizemli göl için degistirdiklerini ifade eden Yalin, her yönüyle gölün mükemmel oldugunu bildirdi.

Olcay Mutluoglu ise Hatay'dan geldiklerini, dügün albümlerinde Yesilgöz'ün de olmasi için fotograf çekimi yaptirdiklarini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.