Yener Atlı: Yaklaşan tufan ve zaman ayarlı bomba

Maraş Times Yazarı Yener Atlı, bugünkü köşesinde ''Yaklaşan tufan ve zaman ayarlı bomba!'' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Hizmet İş Sendikası üyesi işçilerin toplu iş sözleşmelerinde talep ettikleri haklara yanaşmayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren Atlı; ''Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ndeki bu 'grev olayı' öyle basite alınacak bir konu değil'' dedi.

Yener Atlı: Yaklaşan tufan ve zaman ayarlı bomba

Yener Atlı bugünkü yazısında; ''Cumhuriyet tarihi boyunca Kahramanmaraş Belediyesinde ilk defa çalışan ve başkan karşı karşıya gelmiş, iş barışı bozulmuştur'' ifadelerinde bulundu.

İşte Yener Atlı'nın bugünkü o yazısı:

Bakın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesindeki bu “grev olayı” öyle basite alınacak bir konu değil.

Ak Parti’ye çok ciddi anlamda hasar verebilecek bir konudur.

Dillendirmeye korksalarda bunu herkes görüyor ama ortada adeta “Benden sonrası tufan” diyen bir belediye başkanı var…

Cumhuriyet tarihi boyunca Kahramanmaraş Belediyesinde ilk defa çalışan ve başkan karşı karşıya gelmiş, iş barışı bozulmuştur.

Parti yetkilileri acilen bu belediye başkanına bir yaptırım uygulamaları gerekiyor zira aksi durumda tufan yaklaşıyor tufan…

Mevcut milletvekillerinin, parti yöneticilerinin vs gücü yetmiyorsa yapacakları tek şey var; Durumu genel merkez yöneticilerine götürerek Başkana uyarı verilmesini sağlamaları gerekiyor.

Eğer üstler bir kulak çekme operasyonu yaparlarsa, grev başlamadan anlaşma sağlanır.

AK PARTİ’YE KIZGIN 7640 OY

Ortada 3 bin civarında bir işçi kitlesi var.

Çok azı başka partiye oy vermiş, büyük çoğunluğu hep Ak Partili.

Çok kızgınlar, kırgınlar ve büyükşehir belediyesinin tepesindeki şahsa ateş püskürüyorlar, CHP’li belediyeleri örnek gösteriyorlar.

Her işçinin kendisi dışında eşi, anası, babası, bir de evladı varsa işte sana her işçi toplam 5 oy demektir.

Oylamaya toplamda 1703 kişi katılmış, 1528 işçi, “greve gidelim” yönünde oy kullanmış.

1100 küsür işçi ise oylamaya hiç katılmamış. Amirlerin, müdürlerin, daire başkanlarının, “Oy kullanmak için görev yerinizi terketmeyin. Zorunlu kalınıp gidilirse de hayır oyu kullanın…” şeklindeki WhatsApp mesajlarını görmeyen kalmadı.

Hadi oylamaya katılmayan işçileri hiç saymayalım, Hayır oyu kullanan o 1528 tepkili işçinin kendisi dışında eşi, anası, babası, bir de evladı varsa bu, 5 oy demektir.

Yani Ak Parti’ye kızgın 7640 oy…

Bu sadece belediyenin içindeki sayı…

Hani derler ya sakalımız yok ki sözümüz dinlensin diye…

O misal iki yıldır diyoruz ki; Büyükşehir Belediye Başkanının tavırları, kibri, herkese tepeden bakması, toplumun her kesimi ile kavgalı ve dahası bir kısmı ile de kişisel mahkemelik olması, deyim yerindeyse burnundan kıl aldırmaması, en önemlisi de rutin belediyeciliğin dışında hiçbir yeni hizmet üretememesi…

Bunların hepsi de bu kentte Ak Parti’nin altına “zaman ayarlı bomba yerleştirilmesi” demektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 16:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
zaza
zaza - 3 hafta Önce

Bu hayrettinin balediyeçiligin kitabını yazdı diyorsunuz şaka mı?

can
can - 3 hafta Önce

Karhamanmaraş belediyesi başkanına bir sorum var balediyeyi sizmi yönetiyorsunuz yoksa Mehmet Ertürkmen mi?

maraşlı
maraşlı - 3 hafta Önce

Yener Bey sizler sağı olun sizler ve hayrettin mağdurları bu Hayrettini gazete sayıfalarında anlatırken kişisel dediler bıçak kemige dayandı bu adama ihtar felan boş Reyis bu adamı köyüne yollamalı

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 3 hafta Önce

Bu belediye Başkanı sayesinde siyasi tercihim kesinlikle değişti artık. Birşeyler vesile oluyor işte. Aslında iyiki bu belediye Başkanı gelmiş , bunun sayesinde oturup düşünme fırsatı buldum. Şu bir gerçek 2002 den bu yana bu ilk seçimde siyasi tercihim ilk defa değişecek. Gerçi şu anki diğer siyasetçilerde Hayrettin den geri kalmaz. Çünkü onlarda kendi ikballerinin peşine düşmüş , memleket hiç birinin umurunda değil. Hayrettin Türkiye’nin her yerinden arkadaşlarını getirip ekip kurdu , memleket evlatlarını istifa ettirdi , aşağıladı. Biri çıkıp ‘ dur ‘ diyemedi . Umurunda değil . Artık onlar sağ , biz selamet. Gerçi tavşan dağa küsmüş misali oldu. Çünkü Ak parti muradına erdi. Bizim onlar için bir önemimiz kalmadı. Devam et Hayrettin paşam . Kimse dur diyemez sana. Mehmet Ertürkmen seninde filmini yapmak lazım . Valla sen gibisini görmedim hayatımda. Kuzeninden emir alıyorsun sanırım .

Xcccc
Xcccc - 3 hafta Önce

Bence bu sorunu bu başkana değilde giden belediyeyi borç batağına sokan başkana sorun ve sorumlu tutun.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.