Yedikuyulardaki gölet besicilerin sevinç kaynağı oldu!

Kahramanmaraş Ahirdağı yedikuyular kayak merkezinin bulunduğu bölgede yaklaşık 8 yıldır tabanında oluşan mil nedeniyle su tutmayan gölet rehabilite edilerek küçükbaş hayvanların su ihtiyacı giderildi.

Yedikuyulardaki gölet besicilerin sevinç kaynağı oldu!

Kahramanmaraş'ta yedikuyular kayak merkezinin bulunduğu bölgede, yaklaşık 8 yıldır tabanında oluşan mil nedeniyle su tutmayan gölet rehabilite edilerek küçükbaş hayvanların su ihtiyacı giderildi.

Bin 946 rakımlı bölgedeki Yedikuyular mevkisinde 8 yıldır tabanda oluşan mil nedeniyle su tutmayan göleti Kahramanmaraş Bugün gazetesi yazı işleri müdürü Mesut Tuğrul ile birlikte yedikuyular kayak merkezi ziyaretinden sonra gidip yerinde gözlemlediler.

Islahı yapılan gölet ile bölgede hayvancılık yapan vatandaşların büyük bir sıkıntısının giderildiğini konuşan gazeteciler bu suyun nisan ayından sonra yapay kar yapılması adına borularla kayak merkezine dahi götürülebileceğini söylediler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu'na ayrı bir paragraf açan gazeteciler, Tarım müdürünün bölgede oluşan su problemini çözmek için elenden gelen herşeyi yapmaya çalıştığını belirterek ayrı ayrı teşekkürlerini belirttiler.

Yedikuyular kayak merkezine takriben 2 km uzaklıktaki gölet ile ilgili 2 gazetecilerin kanal maraş mikrofonlarına konuşmalarını haber videosunda İZLEYİNİZ...

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 20:47
YORUM EKLE

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.