Yedikuyular Kayak Merkezi'ne doğalgaz ne zaman gelir?

Kanal Maraş'ta yayınlanan ve her hafta birbirinden farklı konuklarla izleyicileriyle buluşturan Açık Masa programı, Kahramanmaraş’ın gündemine ışık tutan yayınlarıyla fark yaratmaya devam ediyor.

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen yayınlarda kentin sorunları konuşulurken, Kahramanmaraş'ın siyaset, iş dünyası ve spor camiasının yakından tanıdığı isim olan Mehmet Bağrıaçık'tan bilgiler alındı.

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’nın görevinden alınarak yerine İstanbul eski İl Müdürü Artvinli Cemil Boz'un getirilmesi ile ilgili değerlendirilmelerde bulunuldu.

Mehmet Bağrıaçık, ''Artvinli'de bu ülkeninde bir evladı tamam da, neden Kahramanmaraşlı bir isim getirmiyorsunuz?'' diyerek tepkilerini dile getirdi.

YEDİKUYULAR'DAKİ SORUNLAR
Kahramanmaraş Ahır Dağı zirvesinde yer alan bölge, bin 850 ile iki bin 44 metre arasında bulunan ve kış turizmin merkezi haline gelen Yeikuyular Kayak Merkezi'ndeki sorunlarda masaya yatırıldı.

Bölgeye yağan kar sonrası ulaşımda aksaklıkların yaşandığı dikkat çekilen programda sorunlar konuşuldu.

YEDİKUYULAR'A DOĞALGAZ NE ZAMAN GELİR?
Programın sonlarına doğru Mehmet Bağrıaçık, Yedikuyular Kayak Merkezi ile ilgili çok çarpıcı tespitlerde bulundu.

Bağrıaçık, ''Yedikuyular Kayak Merkezi'ne 50 yıl sonra doğalgaz gelecektir. Kayseri'de doğalgaz var, Kahramanmaraş'ta neden yok. Bunun planı önceden neden yapılmıyor. Biz Kayseri'den 30-50 yıl gerideyiz. Kayseri, Kahramanmaraş'taki üretilen elektrikten faydalanıyor. Onların elektrikleri hiç kesilmez.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2020, 09:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu Şehrin Insanı
Bu Şehrin Insanı - 1 yıl Önce

Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, Elbistan-Göksun yolu)
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM VE HAYVANCILIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM ( sadece Yedikuyuları ön plana çıkarmak yerine ilçelerdeki turizm alanlarının da gerekli tanıtımının yapılması )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmelidir)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.

Edem
Edem - 1 yıl Önce

Maraşlı dışa açılmalı. Okuyanlar gene maraşlıyla aynı evi paylaşıyor sonra dönüp maraşa geliyor. Akrabayla da evleniyor. Böyle memleket gelişmez. İnsanlarımız il dışını hatta yurtdışını bilmeli. Bir yabancı ile karşılaştığında aval sval bakıyor. Ulaşım da olmayınca kapalı kutu oluyoruz...?!!

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.