Ünal: Kur atağı millet mukavemetiyle bertaraf edildi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ''Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve yüksek koordinasyonla bu kur atağı, bir millet mukavemetiyle birlikte bertaraf edildi.'' dedi. 

Ak Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Valiliği önünde düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayramın, yakınlaşmaya vesile olmasını, kardeşliği ve paylaşmayı artırmasını diledi. 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin önemine dikkati çeken Ünal, sistemin yüksek bir koordinasyon ve görev dağılımıyla, daha yüksek bir koordinasyonla çalıştığını belirtti. 

Ak Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal şunları söyledi:

“Bugün Kahramanmaraş’ımızda huzur ve güven içerisinde kurban bayramımızı kutluyoruz. Vatandaşlarımızla bugün bayramlaştık. Hem Kahramanmaraş’ımızı hem de bütün ülkemizin ve İslam aleminin yakınlaşmaya vesile olmasının, kardeşliğimizi ve kaynaşmayı artırmasını diliyorum. Yeni sistemin güzelliği şu arkadaşlar. Her bir bakan kendi alanıyla ilgili , her bir genel başkan yardımcısı kendi alanıyla ilgili ve parti sözcümüz de genel parti politikalarımızla ilgili konuşuyor. Türkiye’de artık her şey yerli yerine oturuyor. Yüksek bir koordinasyon ve görev dağılımıyla Cumhurbaşkanlığı hükumet sisteminde daha yüksek bir koordinasyonla çalışıyoruz. Bu son derece kıymetli.

"YENİ SİSTEMİN İYİ ÇALIŞTIĞININ GÖSTERGESİYDİ"
Sayın Genel Başkanımızın, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve yüksek koordinasyonuyla bakanlarımızı kendi alanında, yine parti genel başkanı olarak genel başkan sıfatıyla sayın genel başkanımızın genel başkan yardımcıları her biri kendi alanında; yerel yönetimler kendi alanında, tanıtım medya, dış ilişkiler, ekonomi her biri kendi alanında yüksek bir koordinasyonla çalışıyoruz. Tabi ki parti sözcümüz de parti politikaları ile ilgili genel olarak görüşümüzü açıklıyor. Şuanda hem siyasette, hem hükumette hem devlette yüksek bir görev dağılımı ve yüksek bir koordinasyon ve organizasyon var. Bu da yeni sistemin Türkiye’ye kazandırdığı önemli bir hız, koordinasyon ve esneklik. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde ekonomimize dönük bir kur atağı aşandı. Bu hem yeni hükumet sisteminin ne kadar iyi çalıştığının bir göstergesiydi, hem ekonominin tek bir çatı altında toplanmasının sonuçlarını görmemiz açısından son derece önemliydi.

"KUR BERTARAF EDİLDİ"
Hazine ve maliyeden sorumlu bakanımızın ve sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve yüksek koordinasyonla bu kur atağı bir millet mukavemetiyle birlikte bertaraf edildi. Yani yeni sistem, Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi hem esnek, hem yüksek koordinasyon içerisinde , hem büyük bir kararlılık ve cesaretle yoluna devam ediyor. Türkiye’nin hızla yol alması anlamına geliyor. O yüzden artık hem siyasette hem hükumette taşlar yerli yerine oturuyor ve daha yüksek bir koordinasyon söz konusu.” 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2018, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.