Türk Bayrağını ışıklandırmaya para yok, Reklama gelince para çok!

KMBBB Hayrettin Güngör’ün ulusal bir internet sitesine “Elbistan’da yapılacak Besi OSB” haberini çıkarmak için on binlerce lira para verdiği iddia edildi. Aynı belediye başkanının talimatı ile kalede bulunan Türk Bayrağının ışıklandırması ise tasarruf gerekçesiyle söndürüldüğü öne sürüldü. 

Türk Bayrağını ışıklandırmaya para yok, Reklama gelince para çok!
banner150

Göreve geldikten sonra içine kapalı, sorunları çözmeyen, imajı zayıf bir görüntü veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi şu anda değil Kahramanmaraş’a hizmet, normal belediyecilik görevini bile zar zor yapıyor. Göz boyamaya yönelik bir iki tane küçük projesi bulanan Güngör’ün bunlarla ilgili devasaymış gibi reklam yapması ise hem kent basınından hem de şehirdeki vatandaşların gözünden kaçmadı

CUMHURBAŞKANINA HİZMET Mİ YAPTIK DİYECEKSİNİZ? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Kasım’da Kahramanmaraş’a gelmesi öncesi ise büyük bir gelişme yaşandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tıklama bakımından Türkiye’nin birinci sitesi olan ulusal bir siteye, “Büyükşehirlerde İş Değil Laf Üreten Başkanlar Görsün, Kahramanmaraş Çalışıyor” başlıklı bir haber yaptırdığı, Haber için teyit edilemeyen iddialara göre ise on binlerce TL para aktarıldığı öne sürüldü. Bir vatandaşın iddiasına göre ise aynı belediye başkanının kaledeki Türk Bayrağının gece ışıklandırmasının maliyetini çok bulduğu gerekçesiyle iptal ettirdiği ortaya çıktı

BU ZAMANA KADAR NE YAPTI

10 Nisan 2018 yılında Belediye binasının riyaset girişinde ağzı dolu dolu konuşup iş yapması beklenen Güngör, koltuğa oturur oturmaz kibir imparatorluğunu kurdu. Belediye binasının önünde: “Hemşehrilerimiz müsterih olsun. Biz kırmadan, dökmeden, birleştirici bir ruhla, partimizin ilkeleri çerçevesinde bu süreci yürüteceğiz. Önümüzdeki süreçte Şehr-ül  Emin sıfatına layık olmaya çalışacağız. Şeyh Edebali’in dediği gibi ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu içerisinde inşallah hizmet edeceğiz” diyen Güngör, Kahramanmaraşlı ne kadar belediye bürokratı varsa hepsini deyim yerindeyse kırdı geçirdi.
 

BU ZAMANA KADAR Kİ BİR BÜYÜK PROJENİZ VARMI?

2014-2018 yılları arasında 400 yararlı proje yanı sıra Yedikuyular Kayak Merkezi, Su Sporları Merkezi, İleri Seviye Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi gibi büyük projelere imza atılırken, Güngör döneminde çöp toplama, yol yapma, büzlü köprü ve 30 metre boyunda beton köprü gibi temel belediyecilik hizmetinin dışına çıkılamadı. Kulislerden edinilen bilgilere göre, AK Parti teşkilatının bu konudan çok rahatsız olduğu belirtilirken, Konjektör gereği Güngör’ü görevden alamadıkları da öne sürüldü.

BAYRAK IŞIKLANDIRILMAMASI DOĞRU İSE VAY BU MEMLEKETİN HALİNE

Büyük bir kahramanlık örneği göstererek Kurtuluş Savaşının fitilini ateşleyen Kahramanmaraş’ta yeni bir iddia ortaya atıldı. Kanal Maraş ihbar hattına ismini vermek istemeyen bir kişi belediyeyi arayarak kalenin ışıklarının neden yanmadığını sorması üzerine o an telefona çıkan yetkilinin; kale ışıklarının belediye başkanının talimatı ile kapatıldığını tasarruf edildiğini söylediğini öne sürdü. Aynı kalenin bundan 1 ay önce ışıklandırılmasının açık olduğu ve görsel şölen yaşatıldığını öne süren şikayetçi vatandaş, belediyeyi aradığı zaman ise ışıkların belediye başkanının talimatı ile kapatıldığının yanıtını aldığını ve üzüldüğünü belirtti. Aynı vatandaş iki video atarak kalenin ışıklı ve ışıksız halini göndererek takdirini kamuoyuna bıraktığını belirtti.

Söz Konusu Haber Görseli:

Kalenin Işıklı Hali:

Kalenin Işıksız Hali:

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.