banner232

TÜGVA'nın Kahramanmaraş'ta kullandığı binaları Büyükşehir Belediyesi mi finanse ediyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ında yönetiminde olduğu TÜGVA'ya dair belgelerin yolsuzluk operasyonunda ortaya çıkmasının ardından TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, önce iddiaları yalanlamış, sonra da ''içerden sızdırılmış'' diyerek itiraf etmişti.

TÜGVA'nın Kahramanmaraş'ta kullandığı binaları Büyükşehir Belediyesi mi finanse ediyor?

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu'nun önce inkar ettiği ve sonra itiraf etmek zorunda kaldığı belgeler ile ilgili ''içerden sızdırılmış ve bu belgeler ifşa ediliyor'' diye açıklamasının ardından TÜGVA'nın 63 ilde bulunan il başkanlık binalarının sadece 15'inin kira ücretini kendi öz kaynaklarıyla öderken geriye kalan tüm il binaları, kamu tarafından desteklendiği ortaya çıktı.

Sosyal medyada dolaşıma giren tabloda gözüken Mali Destek Raporunda ki çizelgeye göre; 'tahsis' ve kamudan karşılanan' yayınlanan belge de, Tügva'nın Kahramanmaraş'ta ki kullanımına verilen hizmet binasının  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından TUGVA'ya tahsis edilmiş olduğu görülüyor..

31 Mart 2021 tarihli Meclis toplantısının 3 nolu Gündem Maddesinin (c) bendinde; '' İlimiz Onikişubat İlçesi Haydarbey Mahallesi Barbaros Caddesi Osmanbey Apartmanı adresinde bulunan TÜGVA’nın faaliyetlerini sürdürdüğü hizmet binasının kira süresinin 5 yıla kadar uzatılması'' kararı verildiği görüldü.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine soruyoruz; TÜGVA'nın kullandığı hizmet binasının kiralama bedelini almıyor musunuz? Alıyorsanız kaç bin TL kira alıyorsunuz?

Yine bir başka iddia ise; Kamuoyunda yıllık 570 bin TL kira bedeli olduğu iddia edilen kazma bağlarına çıkarken yolun sağında bulunan yurdun, daha önce FETÖ ile bağlantılı bir kişinin sahibi olduğu, KHK ile TUGVA'ya verildiği öne sürülürken, kamuoyunda hizmet binası ve yurdun finansını Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin karşıladığı iddia ediliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin TÜGVA'nın hizmet binası ve kullandığı Erkek yurdu ile ilgili finansını karşılayıp karşılamadığı hususunda kamuoyuna ne gibi bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 2 gün Önce

böyle bir durum varsa hakkımı helal etmiyorum. eminim bu konuda bir açıklama yapılacaktır

Mahmut
Mahmut - 1 gün Önce

Allah belanızı versin bıktık artık memleketin vergileri nerelere peş keş çekiliyor

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.