TSK'da FETÖ temizliği: Kahramanmaraş'ta çok sayıda gözaltı var!

Kahramanmaraş merkezli 6 ilde yapılan FETÖ operasyonunda 5'i halen TSK'da aktif astsubaylardan 6'sı gözaltına alındığı bildirildi.

TSK'da FETÖ temizliği: Kahramanmaraş'ta çok sayıda gözaltı var!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/ PDY Silahlı Terör Örgütünün askeri yapılanmasına yönelik Kahramanmaraş Merkezli 6 farklı ilde geniş kapsamlı operasyon yapıldı.

Operasyonda 6 şüpheli yakalanarak gözaltında alındı. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ardışık arama ve kripto şifreleme yöntemlerini kullanan TSK içerisindeki hava, kara ve jandarma kuvvetlerine mensup 5'i halen aktif görevde olan astsubaylar ve 1 askerî mahrem imamdan oluşan hücrelere yönelik 6 şüphelinin yakalanması amacıyla 6 farklı ilde eş zamanlı operasyon yapıldı.

İzmir, Çanakkale, Edirne, İstanbul illerinde 5 astsubay, Osmaniye´de ise i 1 sivil askeri öğrenci sorumlusu yakalandı. Şüphelerin evinde yapılan atamada çok sayıda dijital delile el konuldu. 
Diğer illerde yakalanan şüphelilerin operasyon merkezi olan Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğüne getirildiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.