Trafik kazasında ölen 23 yaşındaki gencin organları 4 kişiye hayat verdi

Kahramanmaraş'ta trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen ve ailesi tarafından organları bağışlanan ismi açıklanmayan 23 yaşındaki gencin organları, 4 kişiye can oldu.

Trafik kazasında ölen 23 yaşındaki gencin organları 4 kişiye hayat verdi

Kahramanmaraş'ta 8 gün önce meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan genç, Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İsmi açıklanmayan genç, dün akşam yoğun bakım servisinde verdiği yaşam mücadelesine yenik düştü ve beyin ölümü gerçekleşti. Hastane yetkililerinin 'Organlarını bağışlayarak, başkalarının hayatlarını kurtarabilirsiniz' teklifine aile olumlu yanıt verip gencin organlarını bağışlamaya karar verdi.

UZMAN EKİPLER ZAMALA YARIŞTI
Bunun üzerine gencin organlarının alınması için Ankara'dan uzman bir ekip Kahramanmaraş'a geldi ve hastanede adeta zamanla yarış başladı. Ameliyatla alınan gencin kalbi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, karaciğeri Adana Şehir Hastanesi'ne, korneaları ise Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.